| Marianamanole123 a întrebat:

Ce înseamnă dacă înainte cu 3-4 zile de menstruație am sângerări maro cu cheaguri? Pot fi însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intro situatie cum este cea descrisa in aceasta intrebare, se poate afirma ca sangerarea respectiva a reprezentat de fapt pornirea sangerarii menstruale si inceperea unui nou ciclu menstrual. Pentru a fi corect informata trebuie sa stii pe viitor si sa intelegi ca este cu totul imposibil sa coexiste in acelasi timp 2 stari antagonice :
-- sa existe o sarcina instalata in uter
-- si producerea unei sangerari, fiindca chiar si o mica/slaba sangerare ar fi semnalul producerii unui avort spontan
In concluzie in proportie de peste 98-99% este imposibil sa poata fi vorba de existenta unei sarcini instalate in uter. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-i vorba de sarcina, dar poate fii o problema de alta natura.
Mergi la investigatii medicale, ca asa ceva nu este nici normal s i nici sanatos.

| Andreeush a răspuns:

Probabil sunt semne că urmează să îți vină ciclul.

| Siny36 a răspuns:

Ai diarree in pana mea!