| Diana7383 a întrebat:

Ce inseamna daca te visezi insarcinata?
Am visat ca eram insarcinata cu fostul meu prieten si eram foarte fericita si eu si el. dar spre sfarsitul visului imi dadeam seama ca sunt prea tanara pentru a avea un copil si apoi m-am trezit.nu stiu ce inseamna. am 14 ani.
m-am uitat pe net si am vazut ca prevesteste moartea cuiva. mama a suferit de curand o operatie pe care a trecuto cu bine
mie foarte frica sa nu i sa intample ceva rau.
ajutati-ma va rog. ce inseamna?sad

11 răspunsuri:
| Whatthehell66 a răspuns:

Sarcina in vis inseamna o greutate, ai sau vei avea o greutate, dar vei trece cu bine peste ea

Mai poate insemna, atunci cand iti doresti un copil, ca prea curand nu vei ramane insarcinata

| KatJolie a răspuns:

Acelasi vis l-am avut si eu acum 2 seri si eram amn2 fericiti asa cum ai visat si tu, numai ca era mult sange (veste) pe jos.si nu gaseam copilu...pana la gasit mama(si omg! pana si ea era fericita) dar era stana de piatra (nu misca, nu nimic)

| adry_4721 a răspuns:

Neplaceri, boala - alaptand - fericire si belsug - adoptiv daca cresti - nemultumire - alergand - nemultumire - alergand prin casa - afaeri norocoase, - adunare de mai multi - vesti interesante - atingand - esti dominat de responsabilitate - ascultator - afaceri rentabile - baiat - suparare trecatoare - batand - nedreptate - batut la fund - suferi o rusine - de se naste - moarte - doi - mari bucurii intre soti - dusi de mana - sfarsitul unei afaceri norocoase - fata - bucurie mare - impacare cu - initiative rezonabile din partea ta - frumos - satisfactie, vei face cunosrinta placuta - in curte - treci de pericole - in bratele unui barbat - se va naste un baiat - in curte - reci de pericole - in fasa - sanatate, bucurie - jucandu - se - intelegere, dragoste, afacere buna - jucandu - se mai multi - succese materiale - jucandu - se cu el - bucurie castig - la san - fericire - leagan cu un - speranta pentru viitor, succes la proiectele incepute - leganand - nu - ti face sperante mari in afacerea in curs - lovind - nedreptate - mai multi - necazuri - mana de - succes financiar - mangaind un - indoieli ce trebuiesc clarificate - mic tinut in brate - necaz, rusine - mici - sporirea familiei - multi avand - dusmani - multi jucandu - se imbunatatirea starii materiale - mustra un - perspective bune - murind - castig - nascandu - se - necazuri - o fata visand un - cineva incearca sa te seduca - neglijezi un - lipsa de intelegere, resentimente - nou - nascut - oboseala ce duce la deznadejde - pantof de - promovare la serviciu - pedepsesti un - necazuri in domeniul financiar - pieptana un - relatii bune in familie si cu persoana iubita - puternic - sanatate, stii sa te orientezi - razand - veste proasta - sandale de - vei primi sfaturi bune - stand - vreme buna - stand langa un nou - nascut - mare bucurie - vorbind intre ei - veselie izbanda - vazand legati - seninatate in familie - te vezi drept - incepi o noua legatura sentimentala.

| aliona_6797 a răspuns:

Si eu am visat ca eram insarcinata acum doua zile, dar nu cred sa fi fost vreun semn prevestitor, ci cred ca reclama de pe MTv de la 16 and pregnant, pe care am vazut-o inainte de culcare a fost de vina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna ca te tii cu un baiat de mana?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu am visat ca aveam un bebel in pantece si eu as vrea sa stiu ce inseamna asta da problema este ca eram in imbraca in alb pe plaja si mergeam whatever?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce chestie.straight faceacelasi vis l-am avut si eu acum 2 seri tot cu fostul prieten, si la fel eram fericta si eu, ei si mama iar dupa am realizat ks prea mik pentru a avea un copil...Si mama s-a operat acum 2 luni si la fel acum e ok dupa operatia, dar a mai avut niste pb[chestia e ca eu am mai avut visul asta ca eram insarcinata si acum 1 sap]mi se repeta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca te-ai gandit la asta ...ptr ca visele sunt o descarcare a creierului.

| iulia_3935 a răspuns:

Eu cred ca doar te-ai gandit la asta... asa ca nu-ti face grijiwinking

| pinkmicussa a răspuns:

Buna si eu am visat ca aveam un bebel in pantece si eu as vrea sa stiu ce inseamna asta da problema este ca eram in imbraca in alb pe plaja si mergeam whatever ?