| anonim_4396 a întrebat:

Deci...pot sa spun ca aproape il uitasem pe fostul prieten (pe care l-am iubit foarte mutstraight face).
L-am visat seara trecuta (desi nu ma gandisem deloc la el toata ziua), iar acum a inceput iar sa-mi stea gandul doar la el.... Aproape ca il uitasem si eram foarte fericita cu actualul prieten.
Acum, amintirile ma rascolesc tot mai mult si ma doare amintirea lui. Mai ales ca am aflat de curand ca o iubeste pe alta (am vazut la statusul lui "Te iubesc:Xkiss").
Ce sa fac ca sa mi-l scot din minte, sa nu ma mai gandesc deloc la el? sad

Răspuns Câştigător
| JustSomebody a răspuns:

Buna.Orice persoana sufera dupa o relatie in care a pus multe sentimente, iar o inima nu se reface intr-o zi, ci ii trebuie mult timp.Este normal sa te mai gandesti inca la el deoarece el a fost foarte important pentru tine iar inima ta nu-l poate uita usor.Dar gandeste-te un pic crezi ca merita sa plangi dupa trecut si dupa cel care nu se mai gandeste la tine si ii spune alteia acum te iubesc? Sau mai bine sa iti vezi de relatia actuala care infloreste? Ascultati inima, dar si mintea.Nu suferi supa trecut, ci priveste spre viitor.Ai grija de noua ta relatie.Nu il poti uita pe fostul fortat, dar ai sa vezi ca daca te concentrezi pe actuala relatie timpul il va sterge din inima ta.Peste 10 ani va veti intalni pe starda si nici nu va veti recunoste.Ai grija ce faci cu dragostea ta si cu i-o oferi.Succes si bye:*

1 răspuns:
| Charis a răspuns:

Pey eu cred ca cel mai bine ar fi sa il vezi cu actuala prietena. Chiar daca o sa te doara foarte tare o sa te trezesti la realitatehappy. Bafta:*