| adeeeeeeeeeeeee a întrebat:

Ce inseamna dragostea pentru voi? Dar suferinta? Cel mai emotionant raspuns primeste fundakiss

Răspuns Câştigător
| fluture156 a răspuns:

Să-ţi spun ce este dragostea adevărată. E credinţă oarbă, umilinţă fără preget, supunere desăvârşită, încredere şi dăruire împotriva ta însuţi, împotriva lumii întregi. Dragostea înseamnă să îţi dai inima şi sufletul întreg celui care ţi le va zdrobi.

Suferinţa, vreau să spun suferinţa cea mai sfâşietoare, constă în sentimentul că ceea ce îţi trebuie pentru a te salva (sau a fi fericit) nu este disponibil. Acesta este impropriul.

3 răspunsuri:
| GenesisXD a răspuns:

Dragostea este sentimentul ce nu poate fi echivalat cu nimic. Simti ca te intoxifici cu fericire-vorbesc din punctul meu de vedere, al unei fete-Fiecare gest ti se pare important, fiecare atingere, astepti momentul intalnirii cu mari temeri de fiecare data, deoarece nu stii cum sa procedezi, sunt acei fiori ce-i simti. Un sarut, o mangaiere, par o garantie ca te iubeste, va iubiti... Dragostea aduce o data cu ea si suferinta, deoarece numai atunci cand iubesti pur judeci 99% din activitatile celuilalt, tii minte fiecare cuvant, orice zice/face celalalt. Suferinta se naste din nopti nedormite, o multime de lacrimi, dragoste neimpartasita, dezamagire...

| ZakkyRock2 a răspuns:

Oricare pana la urma te aduce la suferinta tristete suparare

| curiozitateaneomoara a răspuns:

Dragostea..este acel sentiment care iti da fiori cand il vezi pe baiatul de care esti indragostita, care iti da fluturasi in stomac, care te face sa zambesti atunci cand iti amintesti de un baiat. Suferinta pentru mine este sentimentul de dezamagire.