| SuKi2KirAi1 a întrebat:

Ce inseamna dragostea pentru voi? Fundaaa. Stiu ca am mai pus o data intrebarea, dar e ceva important laughing Osa vedeti pe 13 de ce e important pentru mine.

Răspuns Câştigător
| OtipaOarecare a răspuns:

Dragostea inseamna pentru mine sa doresti sa ii protejezi pe cel iubit, sa iti imparti bucuria si suferinta cu el, sa ii dai tot ce ai mai bun si pana la urma sa i te daruiesti pe tine.Eu vad dragostea ca ceva infinit,nimic nu poate sta intre doua persoane care se iubesc,caci ceva ii leaga,sincer nu as putea spune ce caci nu stiu,dar totusi acel ceva exista... Dragostea este sentimentul esential vietii, caci nimeni nu poate sa traiasca fara dragoste, nu neaparat din partea unei persoane de sex opus, ci din partea celor dragi, a Lui Dumnezeu.
Aceasta este dragostea.

7 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Bună! O iluzie, asta înseamnă.

| SuKi2KirAi1 explică (pentru DDCC):

Mersi de raspuns. Dar nu iti impartasesc punctul de vedere. Oricum, parerea ta.

| DDCC a răspuns (pentru SuKi2KirAi1):

Sincer vorbind, nu îmi e o părere statică, depinde de starea mea de spirit, am zis asta într-un moment de-al meu.
În general, iubirea este un sentiment uman profund ce nu poate fi descris de mintea umană fiindcă vine din inimă iar acolo logica și raționamentul nu mai este valabil.
Pentru mine, dragostea înseamnă să-mi pese de fericirea celui drag, fiindcă dacă acea persoană ar suferi din cauza mea nu s-ar mai numi fericire deci nu dragoste.

| TheAce a răspuns:

Din nou...o stare naiva de spirit.

| D3X73R a răspuns:

Dragostea este un sentiment pe care-l daruiesti din toata inima, ai face orce nebunie sa ai persoana admirata langa tine, o asa numita poveste dedragoste nu dureaza 3-6 luni, 1 un an sau 10 ani, ea dureaza pana la oprirea din viata a ambilor indivizi poate si mai mult...

| XxAndreea a răspuns:

Pentru mine dragostea exte ceva..inexplicabil..dar in acelasi timp.te poate face sa te simti..de la cel mai fericit om de pe pamant la cel mai mare rahat.

| ExpreeSSComboX2 a răspuns:

Pentru mine dragostea e cum as citi o pagina din ziar, azi te simti extraordinar dar maine te plictisesti