| romanaols a întrebat:

Ce inseamna faptul ca visezi ca te saruti cu persoana care o iubesti?

Răspuns Câştigător
| mediqt a răspuns:

Daca visezi ca saruti pasional pe cineva inseamna ca vei avea o viata de care vei putea sa fii multumit. Daca visezi ca sarutul este dat cu ipocrizie, vei avea o scurta boala si dezamagiri pe plan social.

se infiripa niste sentimente speciale cu cineva;

In traditia persana, sarutul din vis anunta relatii bune cu cei din jur, impacare cu toti cei cu care aveai probleme. Pentru occidentali, a visa sarut inseamna ca vei lega sentimente de dragoste cu cineva. Traditia romaneasca da mai multe explicatii acestui vis: de vei visa ca saruti un barbat, inseamna ca te vei indragosti;
vei avea noroc daca cineva te saruta pe tine;
de bine vei avea parte daca visezi ca saruti o icoana cu Isus sau cu Dumnezeu. Visul e rau daca visezi ca saruti un mort.
batting eyelashes

3 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Creierul este singurul organ magic de care un om dispune. Toate sunt importante, bineinteles, dar vezi tu, inima e doar un ceas, rinichii sunt doar filtre, plamanii sunt saci cu aer, pancreasul e cutia cu jucaria indispensabila (ma refer la insulina) etc.
Creierul insa este magic. Noi, oamenii, nu folosim decat 5-6% din capacitatea lui.
Parerea mea este ca visam anumite lucruri pentru ca, direct sau nu, ne gandim la acel ceva. Nu este neaparat sa te gandesti la un anumit aspect, ci la categoria din care apartine.
Cine stie, ar fi demential sa ne putem folosi creierul pentru a ne manipula viitorul.
O viata fericita happy

| greenmile00 a răspuns:

Ca ar trebui sa o faci si in realitate... nu sa rosesti sub limba laughing

| DiaElla24 a răspuns:

Obsesie!