| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Ce înseamnă in viziunea voastră sa iubești cu adevărat?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca esti crestina stii, atat de mult a iubit Dumnezeu lumea incat ti a daruit pe fiul lui sa moara pentru pacatele noastre,iubirea inseamna sacrificiu,iisus ti a dat viata din iubire, matiri intrau in rai prin sacrificiu vieti,asta nu inseamna sa te sacrifici pentru oricine, mai ales azi, pentru mine depinde de pesoana, iubesc niste persoane si as face acel sacrificiu ca si ele ar face, am trecut prin moarte si am vazut asta, dar, iubire pentru o fata necunoscuta, straina este o dezamagire, o iluzie, numai cred in asta

| Violleta2022 a răspuns:

Sa simti ca nu poti trai fara celalalt!

| SilentRain a răspuns:

O tâmpenie, care ar trebui evitata
E doar părerea mea, nu săriți la bătaie

| Plato a răspuns:

"Iubirea inseamna indumnezeirea cuiva, punerea aceluia inaintea propriei persoane" - Victor Hugo

| Gaby212 a răspuns:

Atunci cand simti ca nu mai e fericit(a) langa tine, sa il/o lasi sa plece...
Este un sacrificiu imens pentru cineva care inca mai iubeste cu toata fiinta, dar dragoste cu sila nu se poate.

| 1Dezaxat a răspuns:

Sa iubesti. Nu stiu de ce incercati sa faceti slefuiti un **** pana-l faceti diamant. E un sentiment. Vine, sta, pleaca sau.