| pwp a întrebat:

Ce inseamna masturbare? nu va bateti joc de mine pentru ca nu stiu!

Răspuns Câştigător
| Ionutzz97 a răspuns:

Adica sa te satisfaci singur la baieti se apuca cu mana de penis si fac extensi sus jos, iar la fete cu degetu sau cu un alt obiecttongue

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.orthodoxphotos.com/readings/trupul/masturbarea.shtml
Masturbarea reprezintă acțiunea de autostimulare, excitare manuală a organelor sexuale, de către barbați sau femei. Actul mai este impropriu denumit onanie sau onanism.
Pa, pa.

| foxi a răspuns:

@Legiuitoarea, si mecanica... iar ai raspuns rau!

| User a răspuns:

Daca nu scriai ultima propozitie te credeam ca nu stii...

| Acvila a răspuns:

Cati ani ai? Ca daca ai 12-13 deja e f tarziu sa stii...

Răspuns utilizator avertizat
| ELD a răspuns:

Pai ce cauti la Drgoste & Sex?
Du`te bai la muzica! [nu mai incurcati categoriile ]
Masturbare = atunci cand iei negativul unei melodii si il remixezi! laughing rolling on the floordoamne

| tania_3947 a răspuns:

Masturbarea se poate defini ca o actiune a bărbatului sau a femeii de a-si atinge si manipula organele genitale in scopul producerii de plăcere sexuală. Sfărsitul acestui act este punctul in care persoana respectiva atinge o stare de plăcere foarte intensă, numită orgasm. Lucrul acesta implică eliminarea de lichid seminal in cazul bărbatilor, si atat miscări ale vaginului cat si a altor părti genitale in cazul femeilor. Masturbarea este un act de auto-satisfacere sexuală.

| simona_8815 a răspuns:

Masturbarea inseamna autosatisfacere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Usor! pai la baieti inseamna...LABA!laughingsi la fete DEGETZICA! LABA=Apuci penisul si faci miscari regulate:sus->jos, sus->jos.
Si degetzica frecarea clitorisului si uneori introducerea degetelor in orificiul vaginal.(app! creaza dependenta! nu te-as sfatui sa incerci)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te autosatisfaci sexual, adica sa ti-o,, freci''. urmareste filme xxx si o sa te documentezi, dar nu iti recomand decit in cazuri rare daca vrei sex fa-o normal ca s-ar putea sa devii dependent de masturbare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca iti provoci singur placere. placere sexuala.