| clmadalina a întrebat:

Ce inseamna masturbare sau ceva de genu.am auzit si eu de el dar nu stiu exct ce inseamna.

4 răspunsuri:
| Alinaga a răspuns:

Masturbarea inseamna sa ti introducian umite chestii in vagin pentru a inlocui sexul si a ti provoca singura orgasm, iar daca esti baiat inseamna sa ti freci penisul ceea ce popular se numese"laba" sper ca ti am fost de folos

| CristiB93 a răspuns:

Stiu ca esti curioasa dar e ceva foarte rau masturbarea si nu trebuie sa o practici niciodata stiu acum ca no sa te opresti aici si o sa cauti pana aflii ce e dar eu iti spun doar atat. Sa nu practici niciodata crede-ma iti faci tie rau.

| clmadalina explică (pentru CristiB93):

Pai zi-mi si mie ce inseamna daca stii, is curioasa si vreau sa stiu

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Masturbarea se poate defini ca o actiune a bărbatului sau a femeii de a-si atinge si manipula organele genitale in scopul producerii de plăcere sexuală. Sfărsitul acestui act este punctul in care persoana respectiva atinge o stare de plăcere foarte intensă, numită orgasm. Lucrul acesta implică eliminarea de lichid seminal in cazul bărbatilor, si atat miscări ale vaginului cat si a altor părti genitale in cazul femeilor. Masturbarea este un act de auto-satisfacere sexuală.