| xXdoareuXx a întrebat:

Ce inseamna pentru voi cand spui " Te iubesc" unei persoane? Simtiti ceva aparte sau sunt doar niste cuvinte?

Răspuns Câştigător
| MoMoScumpik a răspuns:

Nu te poti juca cu un cuvant asa mare cum e,, Te iubesc".e ca si cum ai spune o rugaciune persoanei iubite.Nu ne putem juca cu aceasta expresie, dar nici cu celelalte care exprima sentimentele. FUNDA?

4 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Pentru mine sunt doua cuvinte foarte speciale. Le spun doar atunci cand consider ca persoana in cauza merita si cand sunt sigura ca ele vin din inima.

| MyShadow a răspuns:

Depinde. Unele persoane arunca aceste cuvinte fara sa le pese, de parca ar spune "mie foame". Ca persoana sa-ti transmita cu adevarat iti spun eu cum trebuie sa fie:
1) Sa dureze o perioada in relatie, nu la doua zile, ca asta e jignire. Sa se vada ca el a asteptat, ca si-a pus in ordine sentimentele si stie ce simte.
2) sa aiba emotii. asta este un lucru foarte bun.
3) Sa gaseasca un moment bun. Daca cineva mi-ar spune "te iubesc" in timp ce mananc i-as arunca totul in cap. Sper ca intelegi. Cel mai importante sunt cele trei, daca sunt indeplinite el nu o spune ca sa se aiba in treaba.

| anniebox16 a răspuns:

Bineinteles ca simti ceva daca tu chiar ai acel sentiment; x. Dar exista si persoane care o spun doar ca sa nu adoarma!

| oanyk a răspuns:

E un sentiment aparte. Nu te poti juca cu el. Cand ii spui asta cuiva trebuie sa simti asta cu adevarat, nu te juca cu aceste 2 cuvinte importante.