| Viatamergeinainte a întrebat:

Ce inseamna sa "calaresti un baiat" big grin si cum se procedeaza?

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Banuiesc ca te-ai uitat la destule filme in care cineva calarea un cal.
Bun.
Imagineaza-ti acum ca tu esti calaretul si baiatul, calul.
Asta inseamna si tot asa se procedeaza(ceva mai finut, totusi!), imbracati sau mai putin imbracati!
Si vad din ultimele tale intrebari ca te preocupa mult problema asta...eu as mai astepta.
Si stii de ce?
Pentru ca atunci cand ceva in tine,oricat de mic,spune "nu", ar trebui sa-l asculti, e intuitia si ea vine inaintea gandului, incercand sa te previna.
Ascult-o!
happy

| OnuOnulică a răspuns:

Însemă să te urci pe el.

| neutrino a răspuns:

Expresia ta se traduce prin a calari un cal, care este ...armasar. Pentru acest lucru iti trebuie ceva experienta. Nu degeaba multe personae iau cursuri de echitatie, care nu sunt deloc ieftine si, automat, nu sunt la indemana oricui.

| lpavel a răspuns:

Copilita mica ce esti! Nu ai rabdare sa cresti? Asteapta sa mai cresti cativa ani si totul va veni de la sine, nu trebuie sa inveti asa ceva!
Iar daca nu o sa fi grasa vei calari cati baieti vei vrea tu... laughing))

| MiruD a răspuns:

Te referi atunci cand te asezi frumusel peste baiat si "iti faci treaba". E pozitia misionarului, doar ca rolurile se inverseaza si el sta dedesubt!

| Madayna a răspuns:

Sa faci dragoste cu el.

| Florenta16 a răspuns:

"A calari un baiat" inseamna gen pozitia in care tu stai peste el in timp ce are loc actul sexual sau un mic preludiu.
Te asezi oarecum la el in brate, cu fundul in zona aia a lui, si te misti asa. Mai oficial de atat nu stiu cum sa iti spun.
Bafta!

| CostaMate a răspuns:

Nu stiu cel mai simplu ar fi sa te urci pe el, si apoi sa te imaginezi ca, calaresti un taur mecanic ( folosesteti imaginatia ) ca cel din parcurile de distractii :d

| Carrie1 a răspuns:

laughing asta e o intrebare capcana?

| SUMO a răspuns:

O intrebare foarte buna practic te urci pe '' ciocanu lui '' si faci ca pe calut iti faci de cap big grin merita sa incerci

| SamyJr a răspuns:

Eu zic sa mai cresti putin.