| bluesky a întrebat:

Ce inseamna sa lupti pentru persoana iubita? Ce presupune asta?

Răspuns Câştigător
| vladutzzz_2456 a răspuns:

Sa faci tot ce iti sta in putinta pentru a'ti indeplini cea mai arzatoare dorinta: Iubirea! happy

7 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Sa faci absolut orice iti sta in putinta pentru a putea fii impreuna cu acea persoana pe care o iubesti, sa nu iti pese de nimic, de niciun obstacol, oricat de greu ar fi, daca asta inseamna sa fii cu persoana iubita!

| Malvina24 a răspuns:

Sa fii alaturi de acea perosoana, practic sa nu o lasi ''sa-ti scape'' sa faci compromisuri si sa faci tot ce-ti sta in putinta ca totul sa mearga bine!

| HBK a răspuns:

Presupune sa faci niste sacrificii,sa infrangi tot ce iti sta in calea catre persoana iubita.

| HBK a răspuns:

Presupune sa faci niste sacrificii, sa infrangi tot ce iti sta in calea catre persoana iubita.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Adica sa faci orice, chiar sa fii impotriva tuturor ca sa stai cu pers iubita dk altii nu`s de acord cu vi.sau ceva de genu.eu asta as face.

| mihaix a răspuns:

Sa pui mai presus binele ei, sa vrei sa ii fie ei bine chiar daca sthii ca tie iti e rau, daca o iubesti. Daca doar o vrei pentru tine, sa faci tot ce iti sta in putinta sa o tii langa tine(ceva ce nu recomand). De obicei iubirea se regaseste si peste ani si e bine sa gandesti ca undeva exista acel cineva doar al tauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa lasi orgoliul, incapatanare si toate aceste sentimente care se interpun intre voi, sa nu renunti chiar daca simti ca nu mai poti merge, ca apoi sa ai remuscari. Du acest lucru pana la capat, daca iesi invins, macar sti ca ai dat tot ce-i mai bun din tine.