| XdeaaX a întrebat:

Ce inseamna sa te masturbezi? vreau detalii ...plz raspundeti ofer fundintza

Răspuns Câştigător
| Cristi6482 a răspuns:

Masturbarea se poate defini ca o actiune a bărbatului sau a femeii de a-si atinge si manipula organele genitale in scopul producerii de plăcere sexuală. Sfărsitul acestui act este punctul in care persoana respectiva atinge o stare de plăcere foarte intensă, numită orgasm. Lucrul acesta implică eliminarea de lichid seminal in cazul bărbatilor, si atat miscări ale vaginului cat si a altor părti genitale in cazul femeilor. Masturbarea este un act de auto-satisfacere sexuală.

11 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Sa te freci la penis sau sa freci clitorisul daca esti fata. Detalii gasesti pe google, dar nu toate sunt corecte. Nu o sa obtii multe detalii daca intrebi lumea pentru ca le e rusite sa recunoasca ca preactica acest "sport" si neaga faptul ca o fac sau te iau la misto dand raspunsuri de doi lei.

| Marius2011 a răspuns:

Sa te eliberezi de stres-ul provokat de la munca. si este sanatoasa masturbarea dar in limita cu de 10 ori pe zi

| cherrybomb a răspuns:

Masturbarea se poate defini ca o actiune a bărbatului sau a femeii de a-si atinge si manipula organele genitale in scopul producerii de plăcere sexuală. Sfărsitul acestui act este punctul in care persoana respectiva atinge o stare de plăcere foarte intensă, numită orgasm. Lucrul acesta implică eliminarea de lichid seminal in cazul bărbatilor, si atat miscări ale vaginului cat si a altor părti genitale in cazul femeilor. Masturbarea este un act de auto-satisfacere sexuală.

Răspuns utilizator avertizat
| AdRiAn_9543 a răspuns:

Aceasta este un "basic" al vietii... Cum nu poti sa stii big grin... Cred ca e o intrebare pusa de dragul de a pune!

Dar, ca sa fiu bun, iti raspund!

Iti iei un sapun, te speli pe maini, iei o poza cu o fata frumoasa, scoti pe "Gigel" afara si il freci cu mana (asta daca ai ce sa freci), iar daca ai 13+ ani plus o sa ai si sperma...

| monymonika a răspuns:

Despre masturbare si adevăratele ei efecte
1) Ce este masturbarea?

Masturbarea se poate defini ca o actiune a bărbatului sau a femeii de a-si atinge si manipula organele genitale in scopul producerii de plăcere sexuală. Sfărsitul acestui act este punctul in care persoana respectiva atinge o stare de plăcere foarte intensă, numită orgasm. Lucrul acesta implică eliminarea de lichid seminal in cazul bărbatilor, si atat miscări ale vaginului cat si a altor părti genitale in cazul femeilor. Masturbarea este un act de auto-satisfacere sexuală.

mai multe pe: http://www.orthodoxphotos.com/readings/trupul/masturbarea.shtml

| RockLegend a răspuns:

A te satisface te unul singur /una singura. prin masturbare elimini tensiunea sexualasi te scapa de stress

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Daca esti baiat sa faci laba daca esti fata sa iti bagi degetu'/degetele in c^r/scoica

| k1dd a răspuns:

Sa Freci Penisu.La Rece:)) Adk Intrii p www.RedTube.com (scuze de reclama) Si Vei Vedea Ce Inseamna;)

| nenhum a răspuns:

Cauta pe google daca asa de tare vrei sa stii. fundita plizz