| Moonster a întrebat:

Ce inseamna sarutul, vcea mai buna explicatie primeste funda

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Schimb de saliva...

Un sarut e o dovada de iubire...mare smecherie.Acum, daca e un act special, nu trebuie sa ii dau o explicatie filozofica ca sa para o minune.

| forever4you a răspuns:

Daca ochii sunt poarta catre suflet, s-ar putea spune ca buzele reprezinta calea catre minte.Cu ajutorul buzelor exprimam dragostea prin cuvinte si intentiile noastre printr-un sarut.Un sarut ne poate ajuta sa spunem lucruri care ar fi dificil de exprimat in cuvinte. Apoi sarutul este, de obicei, primul pas important prin care doua persoane incep o relatie. Unii descriu sarutul ca fiind ceva ce nu-l poti oferi fara sa-l primesti.Altii spun ca nu te poti astepta sa cunosti bine pe cineva inainte de a il/o saruta.Trebuie sa-l/s-o saruti intai si abia dupa aceea il vei putea cunoaste mai bine...

Cam asta inseamnatongue

| Daysukki a răspuns:

Bot in bot, ca ''tu" cu inghetata tongue

| leoaica_1036 a răspuns:

Sarut.O atingere suava, plina de pasiune si fiori

| love_2815 a răspuns:

Daca sarutul vine de la persoana pe care o iubesc va insemna ca am innebunit pe loc de fericire...nu stiu dar eu as da orice ca EL sa ma sarute din nou si nu pot sa-ti spun ce inseamna pentru ca in acele momente nu mai stiam nimic dcat ca il iubesc si eram super emotionata deci nu prea stiu