| (̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅()ڪے a întrebat:

Ce inseamna/ sau ce e "pettingul"?

Răspuns Câştigător
| SweetCandy a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......e-respect/

Pettingul este practicat de foarte multi adolescenti, astfel se descopera unul pe celalalt. Sarutari, mangaieri, atingeri in zonele intime...si...de-ajuns! Fara sa intretina un raport sexual! un nou termen preluat din engleza care inseamna preludiu.

''dragoste fara sex'' adica tot ce cuprinde.saruturi,atingeri in zona intima, vorbe dulci.etot ce faci si atunci cand e vorba de sex insa. fara penetrare.este foarte simplu si multe persoane practica...se mai numeste si preludiu insa nu in totalitate.

3 răspunsuri:
| Duhovnicul a răspuns:

Mangaiatul - si eu unul prefer sa ii spun pe romaneste, desi vorbesc fluent engleza nu imi place sa imi etalez vocabularul dandu-ma rotund.

| αndï a răspuns:

Cand te excita cineva prin haine, pune mana / linge.
Inseamna si sex prin haine, dar la asta ii zice dry-humping

| Audrey. a răspuns:

Atingerile:
Pettingul este un stadiu in cadrul unei relatii, in special in cuplurile tinere, fara cine stie ce experienta sexuala. Porneste din curiozitatea de a cunoaste corpul celuilalt si din nevoia de atingere (in special daca exista sentimente). In cazul in care se ajunge la mangaieri intime (pe sub haine si in zona genitala), vorbim de heavy petting si aici trebuie sa fim atenti pe unde ne umbla degetelele pentru ca uneori un du-te-vino de la un organ genital la altul se poate lasa cu urmari nedorite (BTS, sarcina).