| juliet a întrebat:

Ce insemna pettingul?

Răspuns Câştigător
| AnonimA a răspuns:

Pai:

Petting-ul este o buna posibilitate de a cunoaste corpul si zonele erogene ale celuilalt.

Cuvantul petting, care inseamna preludiu, provine din limba engleza, "to pet".

Nu exista tabuuri in ceea ce priveste jocul cu mainile, insa se evita contactul sexual. Prin urmare petting este sex fara penetrare.

Acest tip de sex poate fi o adevarata placere chiar si pentru adulti. In terapia de cuplu se aplica destul de des aceasta metoda a interdictiei actului sexual, in care partenerii care au probleme le este permis sa se atinga, dar fara sa aiba un contact sexual unul cu celalalt.

Acest lucru ii elibereaza pe cei doi de stresul de a nu fi la nivelul asteptarilor celuilalt. Cei doi invata sa-si cunoasca corpurile intr-un fel nou si dezinhibat.

La fel de binefacator poate fi si pettingul, daca scopul nu este neaparat si cu orice pret atingerea orgasmului.

In timpul prettingului partenerii se ocupa mult mai intens si mai tandru de partile erogene ale celuilalt decat in timpul actului sexual. Adesea se manifesta mai liberi, descopera preferinte erotice si sparg, asa zisa rutina.

5 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Un lucru minunat, acel moment minunat ca si cum ai fi in al 9 lea cer love struck ador sa fac petting love struck

| MANDY_2679 a răspuns:

Nu va mai suportstraight face

TPU a devenit loc pentru toti plictisitii:O
sărci pe Goagăl! straight face nu ai auzit de asa ceva?
simti nevoia sa ti se explice personal?

| laurika_7462 a răspuns:

Insemna:sarutul frantuzesc si atingerile in zonele genitale ale partenerului.
Atingerile, mangaierile, masarea si sarutarea corpului altei persoane se poate realiza fie pe deasupra hainelor fie pe sub acestea iar "pettingul serios" va implica de obicei indepartarea hainelor, fiind urmat de atingeri in zona aflata SUB talie.