| scoobydoo a întrebat:

Ce inseamna sim original la iphone? adica prima cartela care a fost bagata in telefon? raspundeti-mi am nevoie de voi. multumesc

3 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Cartela originala, cred big grin

| scoobydoo explică:

Pai cartela originala... da care e cartela originala? stiu si eu ce e aia sim laughing

| Roberto_1641 a răspuns:

Il ai pe modu ala cand conectezi la itunes si iti zice sa introduci o cartela originala sau de retea? daca da se refera la reteaua pe care este codat daca nu il ai din Romania Vodafone, cosmote, Orange, du-te la service iti iau in jur de 600 daca negociezi 400, el o sa iti puna o cartela nu sal resoftezer ca el deja iai pus un soft care la codat.dar totusi incearca o cartela de Orange.