| Olivian007 a întrebat:

Daca iau un iPhone 5s de pe site-ul original(APPLE), va fi nevoie sa-l decodez ca sa folosesc cartela de Romania?

6 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Nu ar trebui sa vina codat. Deci poti baga orice cartela in el.

| Mario1999 a răspuns:

Daca il iei fara sa fie codat, adica SIM-Free, atunci nu va fi nevoie sa il decodezi. Daca il iei codat intr-o retea ca si AT&T, Sprint sau Verizon, atunci va trebui sa il decodezi.

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

De ce ai vrea să-ţi direct de la ei de pe site? Mai uşor este să te duci într-un magazin autorizat Apple e aproape aceeaşi treabă.

| Olivian007 explică (pentru Mihai_Miţă_1999):

Pentru ca acolo costa 300-400 dolari, in Romania costa 1000 dolari happy

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns (pentru Olivian007):

1000 de dolari= 4.000 lei la momentul in care am pus acest mesaj. Si la momentul actual la oferta este iphone 6 cu 3.100 de lei.

| Leo_Robert_1999 a răspuns:

Daca e original e decodat din fabrica!