| girl12girl a întrebat:

Ce insemna 'which picture do they go with'? va rog spuneti-mi repede

Răspuns Câştigător
| ghiCIne a răspuns:

Poi bine ti-am zis de la inceput. Ti se cere sa vezi cele doua poze si sa citesti cuvintele din patratel. Cu ce poza se potrivesc cuvintele? Cu poza 1 sau 2?

12 răspunsuri:
| ghiCIne a răspuns:

Cred ca "cu ce poza se potriveste"

| girl12girl explică (pentru ghiCIne):

Pai imi da niste cuvinte. adica inseamna cu care se potriveste cuvintele alea?

| thekida14 a răspuns:

Nu are sens thinking
ee "imaginea care se duce cu "

| girl12girl explică (pentru thekida14):

Ma cerinta zice asa: look at the pictures and read the words in the box. wich picure do they go with? picure 1 or 2? ce inseamna?

| thekida14 a răspuns (pentru girl12girl):

Priviti imaginile si cititi cuvintele din caseta. Imaginea care merg cu? picture 1 =imaginea 1 si 2 imaginea 2

| ghiCIne a răspuns (pentru thekida14):

Nu intotdeauna se traduce cuvant cu cuvant. O poti lua ca pe o expresie.

| girl12girl explică (pentru ghiCIne):

Mersi

| thekida14 a răspuns (pentru ghiCIne):

Pai eu aia am inteleswinking

| ghiCIne a răspuns (pentru girl12girl):

Cu placere!winking

| ghiCIne a răspuns (pentru girl12girl):

Poi bine ti-am zis de la inceput. Ti se cere sa vezi cele doua poze si sa citesti cuvintele din patratel. Cu ce poza se potrivesc cuvintele? Cu poza 1 sau 2?

Răspuns utilizator avertizat
| girl12girl explică:

Ram papapam ram papapam rampampampampam

| BulaMula22 a răspuns:

Imaginea care se duc cu...