| GeorgeMihai a întrebat:

Ce intelegeti frate voi prin a iubi o fata? Eu personal nu inteleg nimic, cei drept nu am avut vreodata prietena chit ca am 21 de ani, dar nici nu imi trebuie prefer sa fiu single,prea multe versate, prea multe fete care critica in stanga si in dreapta,eu nu critic, imi zic doar opinia mea personala.Dragostea e o prostie oarba...iar casatoria in viziunea mea este un legamant scris intre doi parteneri de sex opus sau de acelasi sex din frica de a nu se destrama relatia de dragoste. Dragostea inseamna libertate nu legamanturi pe la biserici si stari civile.Ma puteti injura si critica cu tot dragu daca nu am dreptate.Pace!

28 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Avand in vedere ca rata divortului este intr-o continua crestere, nu cred in casatorie precum nici Botezatu nu crede.

Daca iubesti cu adevarat o poti face si fara acte. Un copil poate fii facut si in afara casatoriei.

Dragostea nu este o prostie, acele acte sunt (inutile), parerea mea... Ajuta doar in caz de divort.

| RAY a răspuns:

Iubirea e si dragostea e mi se par afirmati nu stiu prea deplasate din cate stim noi oamenii iubirea e ca un drog care se produce la nivelul creierului nu stim multe,ceea ce stim este ca cu toti avem interse si cel mai puternic interes masculin este reproducerea si feminim dar mult mai mult masculin din asta putem afla ca iubirea este un scimb de interese intre doi parteneri,intersele pot fi in functie de educatie,mediu, mentalitate, inteligenta, dorinta etc nu cu toti vrem acelasi lucru suntem unici asta e ceva foarte bine, dragostea nu e o prostie, prostia e cand crezi intro persoana fara nici o dovada gen iubire virtuala sau credinta oarba ca nu te inseala, cu toti avem defecte, instincte, dorinte

| corbulalbrosu a răspuns:

Multa cheltuiala si de cele mai multe ori multa bataie de cap pentru a obtine aceeasi satisfactie pe care ti-o poate oferi cineva de ocazie.

| Mirke a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Confunzi sex cu iubire, nici tu nu ai intalnit-o pe ALEASA inimii, NEXT!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mirke):

Sunt divotat. Poate asta te va face sa intelegi. Binenteles daca ai si varsta necesara.

| Silvia93 a răspuns (pentru Mirke):

Give this man a ribbon big grin

| GeorgeMihai explică (pentru Silvia93):

:}

| LoveSleep a răspuns:

Ești doar frustrat pe moment, nu crezi ceea ce vorbești. Mă poți "injura si critica cu tot dragu daca nu am dreptate. Pace"

| Happyjump a răspuns:

"A iubi o fata" nu mai exista. Cat despre căsătorie poate sunt de acord, mi se pare ca mai mult distruge relația dar in acelasi timp o si întărește.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Poate n-ai intalnit femeia potrivita laughing
Nu prea ai cum sa intelegi, daca nu ai fost implicat intr-o relatie serioasa. Pana una alta, bucura-te de statutul de "single", ca iubirea are destule parti negative laughing
Cat despre casatorie, si eu cred ca e mai mult o dovada de neincredere, decat de incredere.

| Mirke a răspuns:

Baiete! Nu ai intalnit femeia potrivita, daca o cunosteai, intelegeai ce e dragostea si ce te poate face sa induri pentru ea, te poate face puternic sau slab, tu decizi!

| Mirke a răspuns:

Casatoria este de 2 feluri, religioasa, si cea de la primarie care iti injumatateste averea, e si ala un act doveditor al iubirii nu? imparti tot ce ai cu iubirea ta, de obicei siguranta casatoriei cam distruge dragostea (sexul), si te satura de iubire dar de aceea exista divortul, pe acte, la biserica nu! doar moartea te dezleaga! Pace!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Mirke):

Cata profunzime.m-ai emotionatsad

| Mirke a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Imi cer scuze ca te-am emotionat, asa sunt eu mai pro Funda, cateodata o merit! chiar daca nu o cer, daca ai vreo dilema te ajut oricand, sunt si modest!

| GeorgeMihai explică:

In concluzie ce-i al nostru e pus de-o parte...si cu asta am incheiat happy

| Raulinio a răspuns:

In cea mai mare parte sunt perfect de acord cu tine dar nu poti sta toata viata singur sa fim realisti...nu te critic dar de obicei aici se pun intrebari, care-i intrebarea ta? Pace happy

| Raulinio a răspuns:

Scuze greseala mea, acum am vazut intrebarea happy

| Mirke a răspuns (pentru Raulinio):

Era prea evidenta intrebarea intelesesi? Cand iubesti o fata o sa stii, te vei gandi numai la ea, vei vrea sa o vezi, sa o auzi, sa stii ce ii place, ce face, cum si de ce, cand face, si vei vrea sa fii cu ea, umbra ei, aerul ei, parte din ea! si nu-ti vei putea imagina vita fara ea! Eu nu inteleg cum pot altii sa nu traiasca acest sentiment minunat, si sa treaca prin viata ca niste gaste prin lac! Pace

| MrNob0dy a răspuns:

o sa intalnesti persoana potrivita si atunci vei vedea cum e sa iubesti si sa primesti acelasi lucru in schimb
acum poate i-ti place solo dar mai tarziu nu va mai fi acelasi lucru... eu cred ca e mult mai bine atunci cand ai pe cineva langa tine caruia sa ii spui ''ce te doare ''si sa ai un umar de care sa te sprijini atunci cand ti-e greu.

| ForWhat a răspuns:

Daca n-ai iubit niciodata n-ai de unde sa intelegi ce inseamna a iubi. In primul rand pentru a ajunge sa intelegi acest termen trebuie sa treci prin cateva relatii (strict parerea mea) pentru a putea vedea daca sentimentele tale nu sunt doar simple atractii. A iubi inseamna a apartine unui intreg. Nu va mai exista EU ci NOI. Cat despre casatorie. Da si eu consider ca este un act care nu face altceva decat sa te faca sa crezi ca persoana de langa tine iti apartine. Eu sincer imi doresc sa ma vad mireasa. Consider ca este un sentiment unic. Sunt multi bani este cheltuiala si mult timp alocat dar este intr-un final extrem de minunat sa simti ca acea noapte iti apartine. Asta este parerea mea happy

| Mirke a răspuns (pentru ForWhat):

Multumim si de parerea feminina, Nunta e dorinta oricarei femei sa se simta implinita, cu siguranta iti doresti si un copil cu acel partener stabil! Noi vedem din alta perspectiva, suntem programati sa imprastiem samanta, si de multe ori incurcam iubirea cu dorinta de sex (nunta fiind o obligatie sau pedeapsa), odata ce ai facut diferenta vei stii ca iubesti si vei dori si un act doveditor!

| ForWhat a răspuns (pentru Mirke):

Cu cea mai mare placere. Ei bine cunosc parerile barbatilor pentru ca sunt o fire curioasa si pe oricine prind in calea mea gasesc sa-l intreb cate ceva printre care se numara si "ce inseamna casatoria". Este adevarat ca barbatii nu pun accent pe casatorie dar femeile da pentru ca exista diferenta asta de mentalitate (femeile doresc protectie iar barbatii o partenera care sa le asigure stabilitatea)

| GeorgeMihai explică (pentru ForWhat):

Acum sunt numai japitze care vor bani...nu pe cineva alaturi.

| ForWhat a răspuns:

Imi pare rau sa vad ca ai astfel de pareri despre femei. Poate ca asta e unul din motivele pentru care esti singur. O sa-ti dai seama peate ani ce inseamna a iubi sau poate o sa ramai singur si ai sa tanjesti dupa cineva care sa-ti fie alaturi

| GeorgeMihai explică (pentru ForWhat):

Nu trebuie sa-ti para rau...asa sunt femeile in ziua de azi, am avut multe esecuri in iubire, si asta m-a facut sa fiu dur tragand o conzluie dura.Sa fi single e la moda si stiu ca nici bine nu este, dar imi asum consecintele pentru ca stiu riscurile.

| ForWhat a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Si eu am trecut prin cateva relatii esuate dar asta nu a insemnat ca i-am catalogat pe toti ca fiind niste nesimtiti...din contra am apreciat fiecare persoana. Iar acum am o relatie destul de ok. Si totusi credeam ca toti barbatii cauta acelasi lucru, sexul, si m-am inselat

| MirceaPavel a răspuns:

Daca nu iubesti, nu existi