| Ingerul_4184 a întrebat:

Ce intelegeti prin afirmatia " Nu am nicio obligatie fata de nimeni "?
explicati mai mult, va rog.
Va multumesc :*:*

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Esti liber si faci ce vrei tu in orice moment, nu trebuie sa fii la ora x acasa sau persoana iubita iti interzice diverse lucruri. FREE

| Razvan a răspuns:

Sunt stapan pe propria viata.Nu exista zgarda pentru gatul meu.Eu fac, eu tragwinking

| ZapPy a răspuns:

Avand in vedere la ce categorie ai pus intrebarea, cand auzi asa ceva de la o persoana de obicei se refera la faptul ca nu vrea nimic serios, nimic concret.Asta in cazul in care este intr-o relatie. Persoana respectiva nu crede ca este datoare in vreun fel cuiva, nu i-a promis nimanui nimic si in acelasi timp e pe cont propriu.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faptul ca nu ai vreo datorie materiala ori morala fata de nimeni si nu trebuie sa rasplatesti ori sa ajuti pe cineva. Numai bine!

| bbe a răspuns:

Eu inteleg din asta ca nu face ce spune ceilalti din jurul lui si ca nimeni nu trebuie sai spone ce sa faca.

| Bianca_papusha a răspuns:

Capu face
Capu trage...
Independenta fata de orice si oricine!

| ChildrenOfBodom a răspuns:

Nu are intatoriri, ori spune doar ca nu stiu pur si simplu si-a platit toate datoriile...thinking

| curcubela a răspuns:

Dupa parerea mea aceasta fraza ar putea ascunde o persoana care fuge de responsabilitati, care nu vrea sa se implice in niciun fel fiindu-i teama de angajamente. E cam trist sa mergi pe un astfel de principiu pentru ca asta denota ca nu sti sau nu vrei sa dai nimic in schimb ci doar sa primesti. Persoanele de acest gen au o problema desi nu prea vor sa recunoasca.
Nu stiu in ce masura s-a potrivit raspunsul meu cu situatia reala dar cam asta inteleg euhappy

| Anaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu inteleg ca nu am fost ajutat de nimeni din jurul meu nici macar o data deci nici eu nu am nici o obligatie fata de ei! Daca ma ajutau ce ceva aveam obligatia sa ii ajut si eu la randul meu, dar asa nu sunt obligata sa ii ajut decat daca vreau!