| ioanasa a întrebat:

Ce ma facccc sotul meu nu ma intelege ca mama lui imi face rau incearca sa imi testeze nervii si isi bate joc de mine ce sa fac nu am exemplu sa ii pot demostra pentru ca el nu realizeaza sau nu vrea sa o faca ..nu stiu cum sa fac sa nu ma mai atinga lucrurile astea suntem casatoriti de 3 luni dar locuiesc la el de un an jumate mama lui este foarte diplomata eu mam deschis in fata ei si ea a profitat de asta iar acum orice vorba mi-a intoarce cum vrea dansa si de mutat singuri vom reusii doar peste 2 sau 3 ani

3 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Mutati-va cu chirie chiar daca este greu.
uiti aici un articol care te va binedispune in paralel cu a fi o solutie la problema ta.

http://opencube.ro/secretul-fericirii-lol/
nu e o idee buna sa stai in casa cu soacra.

| ubox7007 a răspuns:

Lasal, daca e insurat cu masa lasa-l, inseamna ca tu esti in plus. Lasal sau pune-l la punct. Sa gasesti un barbat bun e greu, din pacate... cred... adica eu sunt barbat si nu stiu exact, dar ceea ce ai tu nu da a barbat ci a copil.

| Crs_Robert_2000 a răspuns:

Spune-i ca pleci de acolo daca nu te intelege. Este sotul tau. Totusi ar trebui sa te inteleaga, daca nu, poate nu e persoana potrivita. Daca tot asa face, spune-i sa si-o ia pe maicasa si sa face ce o vrea. Nu te lasa calcata in picioare de catre o persoana care nu are acest drept.