| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Ce mai e de facut cand el iubeste pe altcineva? Am avut o relatie extrem de frumoasa, de un an jumatate cu un baiat care cred ca m-a iubit enorm. S-a terminat din august, iar el din octombrie are o alta relatie. Initial spunea ca nu mai cauta ceva serios, si ma tot amagea, ne mai intalneam (stiu ca am gresit, dar il iubeam foarte mult si speram ca va fi bine), imi spunea ca nu tine la actuala, si pana la urma s-a despartit de ea. Eu am aflat ca m-a mintit ultimele luni de relatie, m-a dezamagit enorm, iar ea aflase ca o inselase, si totusi...l-a iertat. Acum sunt impreuna si pare fericit. Eu nu l-am inselat niciodata, as fi facut orice pentru el, mi-e greu sa descriu cum e sa il vad acum tot pe el fericit cu altcineva dupa cat rau mi-a facut. Am ajuns sa il caut, sa il stresez iar el a devenit tot mai indiferent. Credeti ca daca nu il voi cauta cateva luni ma va cauta el? Sincer ar fi mai multe de spus, dar cam asta ar fi rezumatul. Mi-as dori intr-o zi sa regrete si sa realizeze cat a gresit si ca putine sunt femeile care iubesc cu adevarat. Nu stiu de ce inca astept acel moment, e frustrant ca tot el sa fie bine, si eu sa sufar... viata e nedreapta. Un sfat, va rog.
Funda!

Răspuns Câştigător
| dwar a răspuns:

Capul sus si mergi mai departe.Nu ai gresit cu nimic, a te indragosti de cineva nu este un pacat.Este prostie in schimb sa iubesti pe cineva chiar si atunci cand te dezamageste/tradeaza. Uita-l, mergi mai departe. Dragostea vine de la Dumnezeu, tradarea vine de la Diavol, este simplu...

7 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Greseala deja ai comis-o prin faptul ca ai devenit un stres pentru el. Deja cand o sa scape de tine o sa fie o usurare pentru el si o sa zica "mersi Doamne ca am scapat de asta".
Nu mai ai ce sa faci.
Treci peste pentru ca nu lui ii faci rau, ci tie.
El are alta viata, nu a fost sa fie al tau. O sa vina si al tau..nu dispera.

| neutrino a răspuns:

Nu te va cauta acum. El este fericit. Dupa aceea, poate...

| lex79 a răspuns:

Tu suferi pentru ca tu vrei sa suferi.iar el e fericit pentru ca el vrea sa fie asa.
singura vinovata de sentimentele tale esti doar tu.
rezumat, rezumat, dar n-am inteles de ce v-ati despartit. a cui a fost initiativa? ca daca pe tine te-a facut sa suferi si tu i-ai pus pus punct, de o sa o luati din nou de la capat va face la fel, ba chiar mai rau. eu zic sa vezi partea frumoasa a situatiei si anume aceea ca esti libera, ca esti bine, sanatoasa, ca ai tot ce iti trebuie ca sa fii extraordinara. numai tu stai in calea fericirii tale. pentru ca te incapatanezi sa ramai atasata de un om care nu te-a respectat nici macar ca amica, d`apoi ca iubita...

cu riscul de a ma repeta: doar tu stai in calea fericirii tale. el nu e vinovat ca tu suferi acuma, ci doar tu pentru ca nu vrei sa accepti realitatea si faptul ca poti fi fericita, mai fericita langa altcineva. lumea nu se rezuma doar la un barbat si ala defect!

in plus nici un barbat nu va dori o femeie amara ca tine(pentru ca tu acuma esti amara si disperata si nici el si nici altul nu te va vrea asa). traieste-ti viata, fii fericita si barbatii vor veni la tine ca la miere.

| RAY a răspuns:

Cand s-au dus banii s-a dus si iubirea ca si ploaia cand vin nori, eu sufar la fel cand n-am bani te inteleg draga mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cand am avut iubita, aveam casa si masina, m-a lasat dupa o vreme. am suferit atat de mult ca am intrat cu masina in casa mea cu 80 la ora si acum am ramas fara ele, din cauza unei femei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Va iubesc pe toate dar vreau decat sa va f0t''.
De ce sa stai dupa fundul lui, numai un tip exista pe planeta asta? eu ma plictisesc repede si ii schimb repede, nu va inteleg cred ca-s unicat.

| grab a răspuns:

Mergi tu incet asa in parc de mana cu 2-3 fete din colegele tale care sunteti cele mai frumoase. Si incercat sa va distrati la iarba verde la un suc la o muzica de primavara. Lasati-o naibii de chinuiala, nu mai puneti suflet in orice prostioara. Baieti mai sunt destui si mult mai de calitate decat un marlan d-asta care are impresia ca are fetele la picioare sau ca lui i se cuvin in orice moment minim 3 proaste care planga dupa el ca, vezi-Doamne, o fi el vreun Casanova. Nu E! si nu e singurul barbat care te poate face fericita! Lasa-te admirata, lasa-te curtata, discuta cu mai multi baieti si ca sa il uiti pe el incearca sa gasesti unul care are semnalmentele exact opuse cu ale fostului. Asta sigur te va face sa iti ridici nivelul moral si doza de incredere in fortele proprii.
te pup!
Ai grija de viata, sanatatea si de dragostea ta, ca nimeni in lume nu o sa aiba mai bine ca tine!

Bafta!