| Aristica a întrebat:

Avem o relatie de 6 ani dar mai mult trasa de par. Acum un an si jumatate el a avut o alta relatie de 2 luni cu o alta fata cu care sa si culcat, eu l-am iertat il iubeam enorm dar anu trecut in octombrie el s-a culcat din nou cu acea fata chiar de ziua lui.L-am iertat din nou dar acum m-ai mult ca oricand ma simt trista, el face numai ce vrea prietenii lui de exemplu anu trecut si-a luat un telefon Samsung galaxy s2 iar acum vrea sa isi ia altu pentru ca isi ia si prietenu lui. (Fratele lui nu ma respecta deloc face misto de mine, mama lui ii spune sa incerce sa cunoasca si alte fete ) Acum mi-a spus ca nu mai are ce vorbi cu mine si sa nu-l mai sun. Cum sa fac, ma simt foarte rau. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Aveati* o relatie de 6 ani... de ce ti-a spus ca nu mai ai ce vorbi cu el? In orice caz, nu prea pare sa ii pese de afectiunea ta, atat timp cat a gasit fericirea si in bratele altei(altor) fete. Daca el manifesta un dezinteres total fata de tine, tu de ce sa suferi ca proasta degeaba? A ajuns sa stea cu tine din obisnuinta, nu din dragoste, isi bate joc de tine si de sentimentele tale. Baiatul asta nu merita nici macar o molecula din atentia ta, cred ca e timpul sa treci mai departe fara regrete. Nici nu mai vorbi cu el, fi si tu nepasatoare, el mizeaza pe atasamentul tau fata de el si te va manipula dupa bunul lui plac. Fugi de langa el, sunt baieti mai vrednici de dragostea ta :*

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te merita, dupa 6 ani de relatie cred ca meriti cat de cat un pic de respect din partea lui

| Aristica explică (pentru mona):

Aveti dreptate nimeni din familia lui nu ma respecta, mereu imi spune el ca nu ma suporta nimeni ca nimeni nu ma vrea.

| ILoveYou26 a răspuns:

Dupa toate astea tu nu stii ce sa faci? Tu nu vezi ca isi bate joc de tine?
Tu stii destul de bine ce sa faci, sa-l lasi in pace ca mai sunt baieti, dar tu nu vrei sa faci asta. Daca nu vrei sa faci asta, stai asa sa-si bata joc de tine.
Daca el nu da 2 bani pe tine, si ti-a zis foarte clar sa-l lasi in pace, si sa nu-l mai suni, inseamna ca nu te mai iubeste.Degeaba aveti voi o relatie de 6 ani, daca relatia voastra e mai mult bataie de joc.
Lasa-l in pace ceva timp, si urmareste sa vezi ce face el in lipsa ta, si vezi daca te cauta.Si tu nu-i mai da niciun semn, prefa-te ca esti bine. Apoi dupa asta, stii tu ce va trebuii sa faci mai bine. Daca vei vrea sa continui relatia cu el, in care nu esti respectata, si nici iubita..Sau daca vei vrea sa renunti de tot, sa fi linistita, si sa-ti poti gasi pe altcineva, care sa fie doar pentru tine sa nu te insele, si sa te respecte.