| anonim_4396 a întrebat:

Ce medicamente pot lua inpotriva sarcinii?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anticonceptionale recomandate de medicul ginecolog inainte de a avea contacte sexuale neprotejate, pastila de a doua zi recomandata tot de ginecolog la 24 de ore de la un contact neprotejat si nimic daca esti deja insarcinata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la medicul de familie, sau la un medic ginecolog.Nu ai pus corect intrebarea, nu inteleg, esti insarcinata, vrei sa nu ramai insarcinata sau e vorba de pilula de a doua zi?

| moonY a răspuns:

Fa o vizita la un medic. daca nu vrei.eu iti recomand singurul medicament 100% sigur: abstinenta.

| anonim a răspuns:

Prezervative.big grinbig grin

| afrodita17 a răspuns:

Postinor reprezinta pilula ''de a 2 a zi''...in caz de ai avut contact sexual neprotejat si crezi ca ai mari sanse sa fii insarcinata... iar ca pastile impotriva sarcinii in general ar fi...anticonceptionalele...si alea ti le prescrie medicul ginecolog in functie de varsta si corpul tau...succes!

| mioara a răspuns:

Draga mea du-te la dr cel mai bine si vezi ce iti recomanda el/ea

| sti a răspuns:

Un cărucior!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aspirina. Si o tii strins intre genunchi.