| anonim_4396 a întrebat:

Ce remedii inpotriva somnului stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kathhy23 a răspuns:

Cafea sau ceai verde

12 răspunsuri:
| simina a răspuns:

Cand eram in facultate nimic mai mult nu ma ajuta ca si Cola dar dimineata la 5 mai ales iarna cand trebuia sa schimb 2 metrouri ma apuca un tremurat teribil.Mai bine te odihnesti cat de mult poti, chiar daca esti tanar trebuie sa-ti dozezi puterile si atunci o sa fie OK

| TheUnikBiby a răspuns:

Sau ar mai fi sa te gandesti la mai multe lucruri, orice numai la somn nu. Cand ai griji nu se poate dormi decat daca incetezi sa te gandesti la ele. laughing

| h3r a răspuns:

Cola, cafea, tigari, dans, statul afara si in acelasi timp muscandu-te tantarii laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coffe sau Cola? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rrreed bull. dar ai grija cat consumi ca nu e prea "'sanatos'''. Daca il combini cu alcool o sa ai o senzatie nasoala in burta.
http://www.youtube.com/watch?v=grSmVUjbIhY

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Somnul e natural și trebuie făcut cel puțin, dar și cel mult, 8 ore pe zi. Cu ce scop n-am înțeles. Pentru ce vrei să nu te ia somnul? Ai de învățat sau cum? Ce pot să-ți spun e să faci astfel încât să nu înveți noaptea. Mai ales cu facultățile astea știu că e anormal de mult de învățat într-un timp destul de scurt, dar eu zic că așa e cel mai sănătos. Învață ziua și noaptea odihnește-te corespunzător! Până la urmă noaptea e dedicată somnului, în general.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Energizant Redbull

| NemNUZ a răspuns:

Cafeaua, energizantele... nu o sa faca decat sa iti bata inima mai tare ( rau) dar creierul o sa aiba aceeas stare, poate sa incerci sa faci ceva de exemplu sa citesti un banc sa razi sau ceva dar de la un timp tot iti cedeaza organismul laughing

| ozn2012 a răspuns:

Counter Strike laughing

| Lacrymosa a răspuns:

Remedii "iNPotriva" somnului zici? Ciudat...
Poate cafea, RedBull... sau o conversatie buna. Opusul singuratatii, opusul statului pe TPU si punand intrebari tampite... Stiu si eu thinking
(Nu ca eu nu am pus intrebari tampite pe TPU, ca am pus si eu destule doar ca eu nu cautam atunci remedii "inpotriva" somnului, sti?)

| DushulRece a răspuns (pentru Lacrymosa):

Il corectezi pe asta, si scrii "sti"? Bravo!

| Adiina a răspuns:

Cola sau energizante.