| lollipop92_5210 a întrebat:

Ce metode contraceptive preferati? DE CE? Astept argumentehappy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cel mai bun: sa nu ies cu nici o femeie laughing si sa nu ma accepte niciuna ca barbat

| anduta160 a răspuns:

Prezervativele.nu sunt f scumpe, nu trebuie sa stai sa calculezi zile etc(anticoncenptionale ma refer), si sunt destul de sigure daca esti atent:*

| GdX a răspuns:

De care preferi si tu nu ma supar, doar sa imi spui unde si cand.

| MonicutZZa a răspuns:

Pai prezervativul cred ca ecel mai sigur, mai ales ca e singurul care ofera protectie si impotriva sarcinilor nedorite si impotriva BTS-urilor, dar nu e tocmai cel mai comod, adica, na, ia-l, desfa-l, pune-l, ai grija sa nu se rupa, sa nu alunece, nu-l tine prea mult ca se rupe...deci, e cam moartea pasiunii, mai ales ca reduce serios placerea. Mai e coitus intreruptus, care e destul de ok, dar numai intr-o relatie serioasa, da nici ala nu-i prea fain, ca trebuie' sa te duci sa te speli imediat, in loc sa savurezi momentul de dupa in bratele iubitului. Deci, cea mai comoda ramane cea cu anticonceptionalele, ca poti savura totbig grin, dar, desigur, alea au efect adverse cu caru' si nu se pot folosi in adolescenta sad. Asa ca raman prezervativele si coitus intreruptus, depinde de relatie si persoana.

| adellinas a răspuns:

Cea mai buna si cea mai sigura metoda daca ai o relatie stabila sunt pilulele anticonceptionale happy