| Babbe a întrebat:

Ce nu atsii putea sa-i iertati niciodata partenerei/ului?!batting eyelashes.

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Tradarea sad

25 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Minciuna și tot ce vine cu ea!
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Să mă facă de râs în public fie prin prostie, fie prin disponibilitate

NOname
| NOname a răspuns:

Tradare.

| Ririru a răspuns:

Infidelitatea si minciuna grava. happy
Dar cica cand iubesti, ierti orice.

| EuCuTine a răspuns:

Eu as ierta totul daca as sti ca merita si ca nu are rost sa fac un scandal din un mic *** sau din o scapare, toleranta este importanta in o relatie de lunga durata.

| Sperman a răspuns:

Tradarea si minciuna.

April
| April a răspuns:

Iresponsabilitatea; sa crezi ca ai pe cine te bizui in momentele dificile, inevitabile ale vietii si sa descoperi ca nu ai alaturi un om, ci o umbra.

| zuzu a răspuns:

Pana si minciuna o trec cu vederea. nu intotdeauna clar xD
dar indiferenta ma omoara xD

| Ana a răspuns:

Infidelitatea

| Ayna a răspuns:

Pot sa-ti spun asa, nu cred ca sunt lucruri pe care nu le ierti. Ceva timp in urma strigam in gura mare ca in viata nu l-as ierta pe iubit daca m-ar insela, pina in ziua in care m-a inselat! Desi m-a durut mult, l-am iertat.
Strigam in gura mare ca nu as ierta iubitul daca mi-ar vb urit. Dar cind a facut-o, l-am iertat! Asa ca iubirea este oarba! Si daca e adevarata, ierti totul!(poate asta e greseala persoanelor tradate, dar la momentul cind simti ca ai pierdut persoana draga, esti gata sa ierti orice pentru a intoarce totul!)

Răspuns utilizator avertizat
| Aiicha a răspuns:

Sa nu aiba incredere in mine.

| newperson4him a răspuns:

Sunt mai multe chestii ce nu le-as putea ierta, cum ar fi: sa nu ma respecte, sa ridice vocea la mine, sa ma insele, sa povesteasca ceva mai personal despre mine prietenilor etc. Sunt multe chestii pe care nu le-as putea ierta, pentru ca daca as ierta o data, asta se va repeta, si decat sa devina o relatie atat de rahatica, mai bine sa se termine!big grin

| angel4v3ryour a răspuns:

Infidelitatea si minciunax-(

| ivona a răspuns:

Infidelitatea, nu as mai putea avea incredere in el, deci despartirea ar fi inevitabila.

| Sandy_2698 a răspuns:

Daca ar fugi in lume laughing.

| Sandy_2698 a răspuns:

Off, doamne. toti cu infidelitatea. si eu spuneam asa. cati ani aveti oameni buni? 14? infidelitatea nu e o problema asa de grava. cand o sa ajungeti sa o iertati, pentru ca o sa se intample candvawinking, o sa realizati in ce lume traim. nu santem toti preoti, cum va credeti voi, asa ca terminati cu vrajeala ca toti suntem infideli la un moment dat. o sa va maturizati si o sa realizati ce tastez eu aicibatting eyelashes.

| Sandy_2698 a răspuns:

Nu sunt de acord cu bubu happy. of, prea multe raspunsuri la intrebarea astalaughing. acum argumentul: faza e ca trebuie sa stii cum sa-l faci sa ramana fidel dupa infidelitatebatting eyelashes. mie nu-mi mai indrazneste sa se urce in patu alteia nici daca il ameninti cu drujba laughing. santeti la inceput de viata pruncilor, trebuie sa invatati sa va descurcati si sa va faceti partererii sa va vrea numai pe voi, chiar daca aparent se uitau dupa toti sanii sau toti ochii frumosi care le ieseau in cale.

| AnonimaDoarTaci a răspuns:

Sa ma insele.happyNu l-as ierta niciodata. Poate as ramane prietena cu el dar niciodata nu as mai fi cu el, fiindca mi-ar fi distrus toata increderea in el.

| Tidiii a răspuns:

Pai crying. uite... daca vine vorba de vorbit urat. no way! nu vorbse deloc urat cu mine!

ex : ~ s-a :* cu o tipa x( era la o zi de nastere la care nu am putut sa merg sora lui fata la care era sarbatorita la cam ametit de cap cu alcolu' [clar ca daca era acolo nu se intampla, si plus ca pe ast o credea pretena si de mule ori i-am spus ca ea se baga intre noi da' mno i-a ca luat mult pana sa-si dea seama] si varasa lu' aia o profitat de ocazie... si iti da seama, de fapt poate ti se pare putin da' doare mai ales cand ai incredere in el love struck, si inainte de asta a fost intr-o excursie cu scoala la care tot nu am reusit sa merg, am avut destule surse de informare si mi-a zis muult tot feu de povesti, si la intoarcere vroiam sa aud de la el un cuvant doua nu i'am cerut mult, da nimic cand l-am sunat [in ziua in care s-a intors] mi-o inchis nici macar hay pa ca n-am chef de tine! si-i zicea la prietena mea cea mai buna sa-mi spuna ca nu mai vrea sa fie cu mine ca din excursie se gandeste numai la x si din astea si cand mi-o zis prietena a inceput sa plang l-am sunat si i-am zis ca ce-o facut cu x? si o zis ca :nimic numai ca o adormit in patu' meu era mortal de BEAT, asta find cea mai mare dusmanca a mea si inca e, in seara aia m-a despartit de el si toata noapte pe plans... urmatoarea zi dimieata mi-am zis mie ca nu merita si ca daca el asa a ales eu ce pot sa-i fac daca ea il face happy si sa fie norocoasa ca il. buuun si-n seara aia Tot el a venit la mine plangand sa ma impac cu el ca-i pare rau ca nu stie ce o facut chatterbox si am cam faqto'hee hee, si nu-mi pare ra il iubesc enorm de mulTlove struck, si mai suuunt muuulte chesti.

i-am zis ca poate sa-mi gresseasca orica si eu il voi ierta da' sa numa schimbe cu alT cineva.

| ZeRRo a răspuns:

Prostia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iubesc pot sa iert o infidelitate.
Dar o relatie in paralel ma scoate din minti, ultimu care a procedat asa a ajuns sa isi planga si in ziua de aziwinking.
Tipu s-a pus cu mine si cu inca una, pe ambele ne chema Diana deci fara stres era cu noi.
Cand am aflat eram foc si para, m-am bagat cu el si cu cealalta fata si cenzurat e putin spus pentru acea discutie. Ce imi amintesc foarte bine e ca l'am intrebat asa : " Tu ai vreo fantezie cu doua? Daca da, hai in pat! Ca si mie imi place sexul in 3 si mai ales sa fiu inselata! frustrated ". Saracu baiat nu mai stia de el, aia se prapadea de ras iar eu de nervi.

Daca ma inseala, ok se poate rezolva prin compromisuri, reguli.
Dar fara relatii in paralel ca nu iese bine daca mai vrea mostenitori.

| eu_7579 a răspuns:

Ii vei ierta tot dar nimic nu va mai fi ca la inceput...

| ASCANIO a răspuns:

Infidelitatea... care este asemeni unei tradari, asemeni unui pumnal infipt direct in inima!

| NavzarLeinad a răspuns:

Totul se iarta, doar daca se recunoaste greseala si se spune adevarul.
Repet numai daca se spune adevarul!
De iertat se iarta, dar sa nu omitem consecintele, da?
Fiecare actiune are o reactie!
Asa ca nu va mai plangeti ca inseala sau ca loveste, ca indiferent de gen, pot aparea diverse situatii, cand spun gen ma refer la femei, barbati ca sa ne intelegem.
Nu iertatul este problema, ci urmarile!
Va doresc multa putere de iertare si cumpatare.
Pe bune adevarul doare, dar eliberaza.
Iar chestiile domestice, gen conflicte fizice, astea sunt de fapt expresii care arata ca nu suntem decat niste fiinte slabe.
In cazul in care o femeie sufera din aceasta cauza, nu este decat din cauza ca ea ales sa fie mai slaba decat el sau invers.
Nu exista o lege in care interzice femeilor sa fie la fel de puternice ca si barbatii, sau sa fie independente, sau sa faca ea primul pas si lista continua.
Numai sa nu fie prea grav, dar va spun ca indiferen de gravitate, natura umana este programata sa ierte, ca o fiinta c r e t i n a absolut orice greseala.
ASA ca va arat ceva, apoi voi sa decideti ok?
Hai:Luca capitolul 6 cu versetele:27 Dar Eu vă spun vouă care Mă ascultaţi: Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, faceţi bine celor ce vă urăsc,
28 binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, rugaţi-vă pentru cei ce se poartă rău cu voi.
29 Dacă te bate cineva peste o falcă, întoarce-i şi pe cealaltă. Dacă îţi ia cineva haina cu sila, nu-l opri să-ţi ia şi cămaşa.
30 Oricui îţi cere, dă-i; şi celui ce-ţi ia cu sila ale tale, nu i le cere înapoi.
31 Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
32 Dacă iubiţi pe cei ce vă iubesc, ce răsplată vi se cuvine? Şi păcătoşii iubesc pe cei ce-i iubesc pe ei.
33 Dacă faceţi bine celor ce vă fac bine, ce răsplată vi se cuvine? Şi păcătoşii fac aşa.
34 Şi dacă daţi cu împrumut acelora de la care nădăjduiţi să luaţi înapoi, ce răsplată vi se cuvine? Şi păcătoşii dau cu împrumut păcătoşilor, ca să ia înapoi întocmai.
35 Voi însă iubiţi pe vrăjmaşii voştri, faceţi bine şi daţi cu împrumut, fără să nădăjduiţi ceva în schimb. Şi răsplata voastră va fi mare şi veţi fi fiii Celui Preaînalt; căci El este bun şi cu cei nemulţumitori şi cu cei răi.
36 Fiţi, dar, milostivi cum şi Tatăl vostru este milostiv.
37 Nu judecaţi, şi nu veţi fi judecaţi; nu osândiţi, şi nu veţi fi osândiţi; iertaţi, şi vi se va ierta.
38 Daţi, şi vi se va da; ba încă, vi se va turna în sân o măsură bună, îndesată, clătinată, care se va vărsa pe deasupra. Căci cu ce măsură veţi măsura, cu aceea vi se va măsura."
Suntem credinciosi? Credem in Dumneze? Daca da, e bine, dar nu e de ajuns sa fii credincios, cat sa si traiesti ce crezi.Nu fac propaganda, dar ce e aici e mai greu decat ne imaginam.
Inca una:Luca capitolul 6 versetele:46 De ce-Mi ziceţi: „Doamne, Doamne!", şi nu faceţi ce spun Eu?
47 Vă voi arăta cu cine se aseamănă orice om care vine la Mine, aude cuvintele Mele şi le face.
48 Se aseamănă cu un om care, când a zidit o casă, a săpat adânc înainte şi a aşezat temelia pe stâncă. A venit o vărsare de ape şi s-a năpustit şuvoiul peste casa aceea, dar n-a putut s-o clatine, pentru că era zidită pe stâncă.
49 Dar cine aude, şi nu face, se aseamănă cu un om care a zidit o casă pe pământ, fără temelie. Şi s-a năpustit şuvoiul asupra ei, ea s-a prăbuşit îndată, şi prăbuşirea acestei case a fost mare."
Acum daca cineva e capabil sa indeplineasca asa ceva, e foarte bine, avem sanse sa ne intelegem mai bine, un pic.
Dar daca nu, atunci macar ca am incercat sa ne abtinem un pic de la natura distrugatoare a omului, care e si constructiva in acelasi timp.
Nu prea are inteles, dar cand o sa experimentati asa ceva o sa va dati seama ce spun.