| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti daca întalniti o persoana in scaun rulant si arta bine atii putea aveo o relatie cu el

5 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Dragă o relație nu ține de aspectul fizic, nu zic că în incipent nu e important aspectul, dar după aceea pur și simplu numai contează.
Dacă un tip fără mâini și picioare s-a căsătorit și are copii, fi sigur că băiatul/fata paralizat/ă nu va fi o problemă.

| WaterDrop a răspuns:

Relatie, da, cu siguranta.Nu vad ce ar putea impiedica acest lucru, daca iti place acea persoana.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Dacă ești în situația asta, fă ceea ce simți, nu ne întreba pe noi.Noi chiar nu te putem ajuta. Părerile celor din jur nu ar trebui să conteze nici în cea mai mică măsură.

| Oana900 a răspuns:

Daca as simti ceva pentru el, cum simt pentru baiatul pe care il plac, logic. Nu sunt rasista, daca arata bine e si mai bun :3

| STFU01 a răspuns:

Da,atat timp cat relatia nu se bazeaza pe atractie sexuala si persoana respectiva ar avea un caracter bine format si o educatie corespunzatoare.Nu ma intelege gresit, dar am urat dintotdeauna oamenii care nu pot vedea dincolo de aspect.De ce sa intretii relatii cu o persoana la care tii doar fizic?
Daca ti-ai pierdut umanitatea si ai ajuns la nivelul animalelor care o fac doar pentru a perpetua specia, da, poti sa te imperechezi linistit/a.
Scaunul rulant nu ar trebui sa fie o problema.