| karina_5950 a întrebat:

Ce parere aveti de copii astia de 12 13 ani care zic ei sunt indragostiti pana peste urechi? la 12 ani nici nu visam si nici la 20, ce ziceti de ei?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Ei vorbesc despre atractia fizica, atribuindu-i apelativul "dragoste", nestiind ce implica aceasta. Ce pot sa mai zici? Sunt imaturi, ii lasam sa viseze si speram sa se maturizeze pentru ca-n final realitatea s-o constientizeze. O dau in rime, sa moara vecinii mei...

12 răspunsuri:
| Anemona a răspuns:

Da tu la cati ani vrei sa fi indragostita? la 80?laughing daca nici la 20 nu visai

| luiza a răspuns:

Vremurile se schimba, azi totul se petrece mai repede, din pacate...

| Elena_8633 a răspuns:

Fi atenta
Dragostea asta la 12, 13 ani nu e ''dragoste''
E un sentiment care il ai pentru un coleg
Dar daca nu intelegi.
Fiecarui copil ii trebuie 1 prieten/a cu care sa discute
Te-am ajutat?
Funda?

| madutZZa20 a răspuns:

Hmm nu stiu ce sa zic eu m-am indragostit pentru prima oara la 14 ani si acu dupa6 ani sunt cu el si il iubesc ca in prima zi.La 12 ani nu cred ca stim ce e aia iubire adevarata, si nici la 14, e mai degraba o iubire copilareasca un entuziasm.:*

| PsT_6707 a răspuns:

Ce sa zic... habar n-au ei cu ce se mananca, eu la 10 ani faceam "tancuri" pe trotuar (bucati de lut putin modelat) si ma razboiam cu alti tovarasi laughing

| EuAlaStrain a răspuns:

Auziti. fara suparare la astia care tot se **** pe ei ata ca eu la 14 ani ma jucam cu pu(t)a in nisip si nu stiu ce. fiecare se indragosteste la o anumita varsta. atunci cand. gaseste o persoana la care chiar tine ft ft mult si place mult de ea. asa. aveti dreptate ca unii iubesc "mai tare " sau "mai putin " dar tot dragoste este. de ex. eu m-am indragostit prima data la 14 ani. si vreau sa zic ca m-am indragostit intr-o tabara de ceea mai frumoasa fata din sc. era cu un an mai mare. deci dupa ce ne-am intor din tabara a fost vacanta. Deci toooooooaaaata vacanta nu am mancat mai nimic. nu vorbeam cu nimeni aproape.noaptea o visam ( nu chestii erotice straight face ) pur si simplu o iubeam. dar a venit si vremea cand m-am trezit la realitate si mi-am dat seama ca. mai degraba o las balta happy asta-i parerea mea sorry ca e asa lung commu.happy Succes

| LovelyBitch a răspuns:

Tu nu vezi ca si aia de 10 ani ai iubit sau iubita.eu am o colega de 12 ani care vb in fiecare zi la telefon 2 ORE CU "IUBITU EI" iar tu pe la 17-18 ar trebui sa ai iubit, cel putin. daca nici la 20 nu ai sau nu iubesti...pf,nu stiu ce sa zic

| showtime1 a răspuns:

Pai deinde de suflet, de sensibilitate. Unii se dezvolta mai repede, sunt mai emanicpati. Altii chiar sunt foarte maturi.
Depinde si de persoana de care zici ca esti "indragostit/a". Nu stiu...sentimentul poate fi mare sau mai mic, depinde numai de "partile beligerante".happy

| georgi002 a răspuns:

Ok inteleg ca la 12 e prea devreme dar la 20? adica consider ca dupa 15 ani deja incepi te indragostesti si etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 si dev 2 ani st cu unu da nu stiu mai exact ce simt. el zice ca ma iubeste si eu la fel(mentonez el are 13)nu stiu si astea de la gradinita zic ca o/il iubeste pe x pe y.trebuie sa ne kreada si pe noi cineva. pop pop pop

| filipromina a răspuns:

Ei bine si cei de 12 ani sau de 13 ani pot iubi cu foc adica depinde de sentimente. dar totusi tu la cati ani te-ai indragostit nu cumva la 12 ani laughing su poate la 10 ani laughing) pai la cam cati ani oare vrei sa ne indragostim daca nici la 20 de ani nu simtim ceva laughing a ia stai ca stiu la 107 ani cu siguranta sau si atunci i prea devremme? laughing))) trezirea ce ai 304 ani sau ce?

| LICU a răspuns:

Nu sunt aiuriti asta se numeste dragoste adevarata sunt indra gstit de o fata de la 8 ani