| ariana_5123 a întrebat:

Ce parere aveti de femeile care au o casnicie nereusita ai au o relatie extraconjugala?

19 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nimic nou sub soare... nici ea nu merita sa fie frustrata, (+ echilibrul afectiv erotic si hormonal necesar) si plus ca nici nu are garantia ca el deja nu facea la fel, asa ca,... c`est la vie...

| carminaburana43 a răspuns:

Viata nu e nici alba nici neagra.Nu se pot da retete.Nu-i dau dreptate Lorei sa categorizeze ca lase! Ii dau dreptate lui Lemony.Si eu am avut rel extraconjugale...nu din lasitate nu am divortat ci pentru ca a fost mai intelept.Cu sotul suntem in relatii amicale, dar altceva nu e ca e impotent. Dar de aceea nu vad de ce sa-mi distrug casnicia pe de o parte pentru ca e impotent pe de alta parte nu vad de ce sa fiu calugarita daca el e impotent...asa ca...

| carminaburana43 a răspuns:

Ms frumos Lorahappy

| carminaburana43 a răspuns:

Tepes! Nu numai de sex duc lipsa f multe! Eu de exemplu nu sunt nici imbratisata...de ani de zile! Am un sot frigid total...am nevoie nu neaparat de sex cit de afectiune!

| IreneNemteanu a răspuns (pentru carminaburana43):

Ai dreptate, lipsa comunicarii, afectiunii intr-un cuplu poate durea mai mult decat lipsa sexului. Desi, dupa o perioada de prea multa "liniste" sexuala, incepi sa te intrebi care mai este sensul unei astfel de relatii...
Te imbratisez cu drag!

| relian a răspuns (pentru carminaburana43):

Daca simti nevoia de afectiune si nu gasesti la sotul tau,atunci de ce l-ai mai luat de barbat? Acu ai vazut ca nu este afectuos?
Nimeni pe lumea asta nu merita sa fie inselat.ce casnicie mai e si aia la care fiecare umbla pe unde poate? Unde este respectul pentru cel de langa tine?
Inteleg duci lipsa de ceva,incerci cu ala ce esti,nu merge,vorbesti frate eu gata,caut altceva,nu ami merge,asa fiecare pe drumul lui,te separi,divortezi si dupa iei pe toti la rand pana gasesti ce iti place,dar stii ca esti singura, si ca faci ce doresti, ca nu inseli pe nimeni, ca nu ranesti pe nimeni.
Asa se face, dar cati au curajul sa faca asa ceva? Nici unu laughing e mai bun sa faci pe ascuns, decat sa fii cinstit.

| relian a răspuns (pentru carminaburana43):

Vrei sa fii imbratisata? Dar cum arati? Poate nu te mai place sortu,mai ales ca unele din voi pe la nu stiu ce varsta va faceti cat china laughing scuze,daca te superi asta e,deci ce sa mai imbratisezi?
Normal si femeile mai putin apetisante au nevoie,dar daca vreti afectiune aveti grija si de corpul vostru,ca doara nu-i al altuia, mancati mai putin, vorba aia mai o miscare, mai o amandina laughing
Si daca te duci la altul, sa nu spui ca ala te iubeste la nebunie.Ala iti zic eu ce face,n-are femeie,ar lucra si el pe una si ce cade aia e,nu-i pasa aluia de tine decat sa isi faca omu treaba.

Deci despre ce afectiune voresti pe aici? Vorbesti de sex curat,hard sex laughing nici pomeneala de afectiune,afectiunea presupune si ceva sentimente,nu doara sa te ia unu in brate si ti-o traga pana nu mai poti laughing
Sa te muti la ala ce ai relatii extra,apoi dupa cateva luni sa te vad cum fugi laughing pe pariu ca asa o sa se intimple.
Totu pare frumos si bine asa de afara,dar cand incepi sa stai cu altul si sa ii vezi nenorocirile nu o sa stii cum sa fugi mai iute laughing

Tu tocmai de asta nici nu il lasi pe sotul tau,mergi doara sa iti faci treburile la alantu laughing crezand ca ai gasit fericirea,is lamurit, mai si semnalizezi, multi nu zic ca vorba aia nu-i treaba lor, dar ce faci tu se numeste cred ca stii cum, sa mai apari pe aici si sa si te lauzi laughing e clara ce femeie ai fost la voata ta sinca esti laughing

| daii a răspuns:

Daca sunt divortate e ok, daca nu, nu e ok deloc.

by daiiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| eyline a răspuns:

Atata timp cat s-au separat definitiv de persoana neadecvata din viata lor, sunt libere sa faca orice. Fiecare om are dreptul la fericire. In schimb nu sunt de acord cu cele care incurca 2 barbati, practic cel putin unuia dintre ei ii stagneaza viata.

| TeoIonela a răspuns:

Tocmai asta e:nu au o casnicie fericita sau reusita si cauta in alta parte ceea ce-i poate oferi sotul ei, dar nu-i ofera...treaba lor. daca vor sa traiasca o viata dubla n-au de cat...happy

| relian a răspuns:

O parere foarte proasta laughing daca nu ai acasa ce iti trebuie, de ce nu pleci definitiv?
Sa faci asta inainte de a avea relatie de care spui extraconjugala.Ala barbatutu tau pe ce posta e acolo? Tablou in casa,sau pe post de tata?
TE-ai maritata nu merge,te separi,divortezi, te duci si cauti pe altul care sa se potriveasca cu tine.
Ce faceti voi este magarie pe fata, tu de ai fi in locul lui si ai afla cum te-ai simti?
Nu merita nimeni magariile astea indiferent ce face, chiar de s-ar purta urat si tot nu ar merita.
Fii sincera, cinstita ca e mai frumos.
Cand l-ai luat de barbat nu ai vazut ca nu te potrivesti cu el? Trebuia sa nu mai te mariti, stai singura pana cand apare fata frumos cu palosu gros laughing pe un mercedes bengos laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu judec pe nimeni, fiecare stie ce are de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din dorinta de a ne arata cit se poate de morali nu sintem de acord cu toate ca marea majoritate nu sintem multumiti si visam in continuare dar numai in gindul nostru si nu exteriorizam decit"doamne fereste, dar cum e posibil?"Uitati-va in sufletul vostru, nu la ce spun eu, si-o sa vedeti ca este cit se poate de posibil. Iar cite o relatie extra va spun sincer ca au salvat milioane de casnicii.Deci parerea mea este ca, daca n-ar fi nevoie de ele intr-adevar, ar disparea ca si cind n-au fost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca trebuie sa faca ceva cit mai are timp. Viata-i scurta, timpul zboara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt nefericite de doua ori. Nu sunt nici acasa, nici cu iubitul. La un moment dat tot va trebui sa aleaga. Devine obositor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stiu si care au, o casnicie reusita si tot curve li se spune.si daca fericirea tine de ce simt ele intre picioare as spune ca sunt si cam reduse, moral, si dezvoltate vicios.nu cred ca ne vom gasi fericire prin simplul fapt ca altul /alta se f... e ma mult decat cel/cea de acasa. e o prostie si o scuza a nemultumirii fiecaruia ce se ocupa cu asa ceva, si fata de ingaduinta de sine, in ideea ca nu e asa grav si oricum toata lumea face la fel.si atunci? despre ce vorbim?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au parteneri care nu stiu sa le faca fericite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant vibratoare.sunt jocuri intime.sunt alte posibilitati, in afara de preacurvie de a rezolva o problema de genul asta.intr-un cuplu.