| Gabrielle a întrebat:

Ce parere aveti de industria numita pornografie? Cu ce scop se realizeaza aceste filme avand in vedere ca sunt intrezise sub 18 ani desi majoritatea copiilor vizioneaza aceste filme. Vreau pareri serioase nu mistouri. Pa pakisslove struck

Răspuns Câştigător
| dynasmile21 a răspuns:

Este dovedit stiintific ca vizionarea filmelor de acest gen duce la deformarea personalitatii copiilor, dar consider ca intr-un cuplu ele pot imbunatati viata sexuala.
Oricum aceste filme sunt in general vizionate de copiii, care nu sunt informati( din pacate) si tentatia de a incerca ii indeamna la inceperea vietii sexuale prematur.
Cred ca daca parintii, profesorii sau oricare adult, care are o relatie stabila, bazata pe prietenie cu adolescentul ar renunta la jena si ar incerca sa-l lamureasca, confruntandu-l si cu riscurile tinerii s-ar gandi de mai multe ori inainte de a pune in practica cele vazute.
Insa un rol important are si lipsa afectiunii si a respectului de sine, iar punand in practica ce vad in aceste filme(uneori brutale si umilitoare) adolescentii devin mai "maturi", "independenti", deoarece considera ca incepandu-ti viata sexuala esti matur, cand de fapt ei isi forteaza trupurile la niste lucruri carora nu le pot face fata.
Scopul? Banii, in general. Bani castigati "usor". Au incercat sa reinventeze divertismentul, prin aceste filme, deoarece sexul este inradacinat in noi, sa zic asa.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ele se realizeaza pentru imbunatatirea vietii sexuale a adultilor. Copiii le privesc din vina parintilor care nu ii supravegheaza. Altfel, copiii normali n-au acces la ele. Dar am auzit ca sunt parinti nebuni care le pun in camera copiilor televizor chiar de la 14-15 ani. Automat ca inconstienta parintilor duce la efecte grave asupra copiilor. Nu pornografia trebuie incriminata, ci lipsa de responsabilitate a parintilor care nu supracegheaza strict activitatile minorilor pe care ii au in grija si de care ar trebui sa raspunda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot ajuta relatia sexuala intr-un cuplu.In ziua de azi exista foarte multe filme de acest gen si chiar sunt vizionate de foarte multe persoane. Daca vrei sa ai appetit sexual le vizionezibig grin

| iullics a răspuns:

Eu zic ca este o mare prostie deaorece faima si respectul se castiga prin munca si nu prin metoda pe care aceste filme o folosesc, adica sexul! Treaba cu copiii... cred ca filmele ii indruma si ii influenteaza spre inceperea vietii sexuale. Nu sunt de acord nici cu publicare revistelor pentru adulti!