| AdioTPU a întrebat:

Ce părere aveți despre o femeie care vizionează singura filme porno și se masturbează privindu-le?

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

De ce nu-ti gasesti pe cineva?
Ok, ai nevoi fizice si ele isi cer dreptul. Cumpara-ti un vibrator daca mergi pe linia asta. Eu cred ca totusi ar fi bine sa-ti gasesti pe cineva cu care sa imparti emotii, nu instincte primare.

26 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Adica nu toate femeile fac asta?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Perfect normal

| ania a răspuns:

Ca Dumnezeu e gelos ca ele idolatrizează plăcerea sexuala și ca trăiesc în vinovăție continua și obositoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Că e ceva normal, că orice om are nevoie sexuale și eu absolut normal sa și le satisfacă

| Violleta2022 a răspuns:

Cu ce-i diferit de miile de barbati care fac zilnic acelasi lucru?
Fiecare se autosatisface cu ce poate si cand poate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că are nevoie de ceva mai bun.

| mihai69 a răspuns:

De admirat.

| doctorandus a răspuns:

Conform unui studiu din 2023, „majoritatea bărbaților și o pluralitate substanțială dintre femei folosesc pornografie".

Grubbs, Joshua B.; Floyd, Christopher G.; Kraus, Shane W. (ianuarie 2023). „Pornography Use and Public Health: Examining the Importance of Online Sexual Behavior in the Health Sciences". American Journal of Public Health. 113 (1): 22–26. doi:10. 2105/AJPH. 2022. 307146. PMC 9755930. PMID 36516393.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Foarte probabil, majoritatea populației SUA între 18 și 35 ani folosește porno cel puțin o dată pe săptămână.

Buchholz, Katharina (11 februarie 2019). „Infographic: How Much of the Internet Consists of Porn?". Statista Infographics. Accesat în 11 august 2022. https://www.statista.com/chart/16959/share-of-the-internet-that-is-porn/

| doctorandus a răspuns:

"modifica fizic structura creierului" -- daca e ceva adevar in asta, chiar si a asculta muzica sau a privi filme artistice fac asta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Delicios. Foarte frumos. Sper ca e creativa si utilizeaza unelte pentru masturbare, ca e pacat sa o faca manual.

| Hammurabi a răspuns:

Un om normal.
Ce ai fi vrut? Să se masturbeze în timp ce privea o ședință a parlamentului? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Theo94 a răspuns:

Nu am.

| aimullah123 a răspuns:

Cu siguranta nu as avea o parere proasta. Nu as avea de ce.
Dar situatia trebuie tratata cu atentie pentru ca pornografia are o multime de efecte nocive, da o dependenta urata si cu timpul te va face sa cauti materiale cu care in trecut nu ai fi fost de acord, modifica fizic structura creierului, ne impiedica sa avem o viata sexuala normala, poate duce la divort etc.

| just4ubr2015 a răspuns:

Mai bine isi cauta un negru si o sa uite de filme xxx

| TheGentleman a răspuns (pentru just4ubr2015):

Este un mit jegos cum că persoanele de culoare ar fi mai dotate. În realitate, sunt și mai dotați, și mai puțin dotați

| GeorgeCazan a răspuns:

O părere bună în general, dar și o părere de rău. Sigur femeia e nesatisfăcută de bărbatul din viața ei.

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Cred că toată lumea, indiferent de gen, a vizionat materiale pornografice, ori masturbat sau ambele, în viața asta. Acum ce părere sa am despre ce ai scris. laughing Bănuiesc ca oamenii in intimitatea lor, fiind singuri se masturbează. Că logic nu s-ar mai masturba dacă mai era cineva prin preajmă. laughing

| doctorandus a răspuns (pentru UNEXPERTINCEPATOR):

Ba da, exista masturbare reciproca, sau unul langa altul, chiar intre persoane casatorite. De asemenea, un cuplu poate privi pornografie impreuna.

| GambleR40792 a răspuns:

Ca vrea sa simta si ea cum e sa faci sex ca in imaginile alea, sau habar n-am, merge si cu dildouri

| shiningcrown a răspuns:

Că are și ea nevoile ei.

| 69stelian a răspuns:

Si eu sunt la fel.