| qwertyyy a întrebat:

Ce parere aveti de relatiile la distanta? Merge sau nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din propia experienta spun ca e foarte greu; desi iubesti cu toata fiinta e inevitabil sa nu existe certuri, gelozii, intervine dorul si lipsa unei persoane alaturi.Ca sa poti trece peste toate acestea trebuie sa inveti sa fii foarte calm, sa ai rabdare sa stii sa lasi reciproc unu fata de altu dar cu toate astea e foarte greu sa mentii relatia dar nu si imposibil. Daca dragostea e adevarata si dorinta de a fi impreuna e mare poate invinge orice inclusiv distanta.Eu lupt in continuare cu distanta si stiu ca intr-o zi o sa fim mandri ca am depasit situatia cu briohappy succes si inarmeazate cu multa rabdare

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca va mai si vedeti din cand in cand,daca va iubiti si aveti incredere unul in celalalt,daca comunicati mult, rezista, chiar devine mult mai puternica relatia asta!
Suta la suta.

| elasexygagica a răspuns:

Nu merge pentru ca nu poti face sexsad

| FlorinDiablo a răspuns:

Cica o veche vorba din popor spune ca:''Ochii nevatuti se uita" deci nu au cum sa mearga

| Tuitiiii a răspuns:

Merge! Daca ai 100 % incredere in partenerul de viata! daca esti sigur/a ca nu o sa te insele sau alte chestii oh go on. Iar discutiile trebuie sa existe in fiecare zi, sau macar la doua zile. de aia s-a inventat Messenger, Facebook, Hi5, Tweeter, Skype etc happy bafta!

| Originalone a răspuns:

Stai in banca ta.
E o pierdere de timp.
Numa daca fistanta este scurta atunci e altceva.

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Elasexygagica=obsedata si distrusa mintal,Ok relatiile la distanta nu merg nu sti ce face partenerul, nu esti sigur/a ca te mai iubeste dupa un timp, relatiile se racesc deci raspunsul e categoric nuwinking

| Couragebv a răspuns:

Eu am trecut de chesti cu distanta sunt 2 ani deja si pot spune sincer ca am tercut cu bine toate, tine o relatie la distanta, depinde cat de mare este increderea unul in altul, cat de mult comunicati(foarte important asta), si ce vreti voi pe viitorhappy. multa bafta si succes.

| neverletmego a răspuns:

Din proprie experienta zic ca nu. Dar depinde foarte mult de cat de mare e distanta si de cat de mult se iubesc persoanele respective. Iubirea adevarata trece peste (aproape) orice obstacol. Good luck!winking

| Marius151 a răspuns:

Stii cum se spune "ochii nevazuti se uita". Nu prea vad o relatie la distanta cu un viitor.

| MonsterEnergy a răspuns:

Stiu multe cupluri care s-au despartit doar pentru ca s-au dus la licee diferite.Toti mi-au zis ca "s-au racit".Deci...nu cred ca functioneaza intre orase/judete.Doar daca vrei sa va vedeti NEAPARAT.

| BADGIRLL a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa numai comentati la acest gen de intrebari daca nu ati trait o asemenea relatie si nu stiti cum e! Si mai lasati naibi vorbele din popor ca sunt doar niste vorbe aici sunt sentimente! Eu traiesc o relatie la distanta si cand spun distanta nu zic 100 km ci 2500 si ceva de km dar asta nu conteaza cand esti indragostita si simti ca este baiatul potrivit pentru tine! Acum cateva zile am intrebat si eu la fel ce ai intrebat tu [ poti sa te uiti la intrebarile mele, eu nu vorbesc aici sa iau o funda amarata scriu ca sa ajut pe cineva ] dar am realizat ca nu e nevoie sa intreb aici pentru ca raspunsul il gasesc in inima mea iar cand inima imi spune ca el este cel pe care il iubesc si la care ma gandesc in fiecare zi numai am nevoie de alte raspunsuri. Fa si tu asa si nu vei regreta! Poate ca este greu... dar nu imposibil! Mult noroc! pupici