| alexmatei a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta tara mizerabile?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca n-ar mai fii tiganii in Romania as zice altceva dar tot romanie ramane.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Răspunsul se deduce chiar din propria ta întrebare/Într-o astfel de ţară şi oamenii sunt asemenea/Trăim într-o ţară în care nu mai sperăm la ceva care să ne ajute şi să ne aline suferinţele/Nu putem decât să mergem mai departe şi să mulţumim pentru ziua de mâine/Datorită traiului ţării noastre ''dragi şi scumpe'', cei mai mulţi dintre români preferă să plece peste hotare/În afara ţării/Să ducă un trai decent/Duritatea reprezintă cel mai important lucru/Dacă nu eşti dur din toate privinţele, nu ai şanse să rezişti la noi în ţară/Dar trebuie să mulţumim pentru ceea ce avem.../Nu le putem avea pe toate/Trăim şi noi de pe-o zi pe alta/Că ne omoară indiferenţa altora/Pas cu pas/În ţara noastră, trebuie să ţii cont doar de propria ta persoană şi să nu ai încredere nici în umbra de lângă tine/Welcome to Romania...

| glamour a răspuns:

Mizerabili sunt aia care o conduc, din cauza lor a ajuns tara asta asa. recunosc, tara are multe minusuri dar e o tara frumoasa si cred ca daca ar fi sa plec intr-o tara mai civilizata si mai ingrijita mi-ar fi dor de Romania, pentru ca e tara unde m-am nascut, unde am crescut, unde am invatat atatea, aici am prietenii, familia. cred ca tara asta ne ofera posibilitatea sa invatam multe, sa ne formam un caracter insa noi nu ne dam seama.

| DenisaAbdn a răspuns:

Te intreb si eu, care este contributia ta in evolutia societatii in care traiesti? Cum ar fi daca fiecare dintre noi ar vrea sa faca cate ceva? Ai fost vreodata manat de dorinta de a fi de ajutor cumva? Ti-ar place ca, uitandu-te in urma, sa vezi ca ti-ai adus aportul cat de mic la lumea in care traiesti? Asta ne omoara. Pasivitatea, critica si denigrarea.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Tara nu e mizerabila, oamenii(unii) sunt mizerabili.
Intr-un fel toti suntem de vina, si cei de la putere dar si noi ceilalti pentru ca de multe ori nu avem curaj sa ne opunem, nu suntem uniti si aici este problema. Unora le este mult mai usor sa de-a vina pe destin, guvern, soarta etc.doar pentru ca le e mai comod asa, pentru ca nu au curaj sa iasa in fata, sa spuna adevarul, sa aiba demnitate.
De asemenea, Romania este o tara cu peisaje foarte frumoase, dar din pacate, multi romani nu respecta mediul inconjurator ci il polueaza si dupa aceea se plang ca statiunile noastre sunt pline de gunoaie.

| chandnisharma a răspuns:

Nu imi placea Romania inainte sa plec din ea insa acum sunt plecata si mi-e foarte dor de tara mea sad. Acum imi apeciez tara si as da orice sa ma intorc cat mai repede si sa pot trai in acolo...

| melyyy a răspuns:

Chiar tu ai spus parerea pe care o am : Este mizerabila! la propriu! dar mai mizerabili sunt cei care o conduc!

| Tiberius a răspuns:

Multumesc lui dumnezeu ca m-am nascut in Romania. happy

| remus a răspuns:

Tara noastra este minunata, unele persoane din pacate majoritari au constiinta socialista care este de cacao, minciuna, hotie, curvie, smecherie si in final m-am descurcat. Cat timp vom gandi si proceda in virtutea constiintei socialiste nu avem nici o sansa de ajunge sa traim bine si sa ne respectam, Nihil sine Deo.

| ellalove a răspuns:

Hmm.de fapt nu ar fi asa de mizerabila daca ar stii cine sa o conduca dar cel mai important cum sa o conduca.si la ce conducatori avem noi sigur o sa fim o tara buna.Cine nea bagat in belele ala sa ne scoata.

| mannu a răspuns:

Tu vezi la ce categorie ai plasat intrebarea?

| adi123_2132 a răspuns:

Sunt mandru ca-s romanhappy

| ripperstefan a răspuns:

Daca as zice nu as mai termina in veci de scris.
Da daca las intreba pe Dumnezeu cand nu va mai fi coruptie in Romania ar raspunde asa,, Nu in mandatul meu" deci e clar la pastele caprelor a vacilor si mai ales a lu dracu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As face sex cu ea daca as fi baiat. adica intelegi ce vreau sa zic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care mi-au dat Stupid nu s-au prins laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi este risina ca ma numesc roman.