| FilosofulDepresiv2022 a întrebat:

Ce parere aveti despre Gheboasa? Credeti ca hate-ul pe care il primeste este din cauza rasismului sau a versurilor mizerabile?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Țigănirea poporului român, aici nu mă refer la limbaj că ascult muzica hip hop și la ce afirmați face, 8 milioane de români au plecat, ce a rămas în Romania? Țigani, e plin de țigani peste tot, Romania va deveni o țară plină de țigani în câțiva ani, țigani fac 10 copii romanul 1, calculează și tu, români tiganiti e plin

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pana la urma, si eu am gusturi mizerabile in muzica, dar, sper eu, nu ma definesc ca persoana.
Deci, nu prea mi se pare un subiect bun de dezbatere. Copiii aia (fanii) se vor maturiza si nu vor mai idoliza asa ceva.
Hate-ul e din cauza versurilor, zic eu. Dar pe aceeasi linie ar mai fi multe melodii, printre care si BUG Mafia - Olimpiada sau Parazitii - O chema...

| Hyperion7 a răspuns:

Cred că vorba inventata de tik tokerii ăștia "bine ai venit, prost ai nimerit" e relevanta in acest caz, de ce?
Pentru că au mai fost și alți trapperi, doar a greșit momentul și locul în care sa se afirme, părerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ambele motive, cred.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Muzica lui este prostă rău nu îmi place deloc traperi ăștia da deloc nu-i suport numai înjurături și arfe.

El ca om este un băiat care nu a uitat de unde a plecat am ascultat cu atenție viața lui și prin ce a trecut el nu-i om rău nu-i băiat rău să ști da acum dacă se apus de prosti și altele treaba lui o sa se strice din anturajul ăla prost rău de tot depinde de el dacă va lăsa prostia sau se va tine de treaba ca rău nu face cănta prost atâta nu-mi place muzica lui.

Da este rasism când români bagă și scoate nimeni nu zice nimic happy sunt mulți traperi Români care înjura... Și uite ca piesele lor încă stau pe. Youtube nu sunt date jos da ăstai românul invidios și spaurcar o arde pe omul lui Dumnezeu și creștinul și pe la spate...

| umbrax a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Am auzit si eu de el acum vreo 2 zile. L am cautat din curiozitate ca cica omul canta bine trap. Cu omul n am nimic dar mai mult imi pare ca genul pe care il canta aduce a manele decat a trap

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru umbrax):

Așa le place.

| umbrax a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Pai si atunci nu ar trebui sa te numesti manelar decat traper? Lasand la o parte ca cica e asa e smecherie el chiar canta de fapt manele

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Mizerabile versuri