| Una222 a întrebat:

Ce parere aveti despre avort? EU fiind minora

22 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Avortul nu e musai o soluție, dar în cazul unei mame minore e chiar și mai delicată situația. În principiu, mai degrabă „pentru".
Dar despre prevenție de ce nu întrebați niciodată?!? Și nu doar față de sarcină, cât mai ales față de boli - că de graviditate scapi în 9 luni, dar unele boli pot fi fatale...

| Ely1234567 a răspuns:

Te rog Ioana termina cu avortul

| Ely1234567 a răspuns:

Te rog pentru mine asculta-mi sfatul sunt prietena ta nu! Mai târziu o sa regreți

| ancaval a răspuns:

Nu sunt de acord cu avortul.
Păstrează copilul.

| alexandru0sorin a răspuns:

Sal man decat sa aduci pe lume un copil pentru care sa nu ai resurse sa i acorzi o viata o educatie cum trebuie mai bine nu... dar sti cum este esti intr-o situatie in care ori faci rau ori faci rau. nu existo decizie corecta mai bine foloseai contraceptie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Crimă.

| Ely1234567 a răspuns:

Cum ma poți ajuta scrie-mi în privat eu numai pot

| Celcestietot a răspuns:

Este păcat din toate punctele de vedere.

| 09Ioana09 a răspuns:

Nu e tocmai o procedură bună, totuși e important sa fim deschisi la minte. Tu fiind minoră, nu ai ce sa ii oferi copilului respectiv. Daca vrei sa faci asa ceva trebuie sa te gândesti bine înainte. Înainte trebuie sa nu iei in considerare diferitele pareri pentru ca acestea sunt diferite. Daca tu consideri ca asta e soluția, atunci faci asta, daca nu, nu. Totusi protejează-te, prezervativul, anticonceptionale, in caz de " accident", pilula de a2a zi. Procedura asta te implica si psihic. E important sa vorbesti despre asta. Încearcă sa ii spui mamei tale si sa rezolvați împreună

| MValentin a răspuns:

Intai, hai sa dam putin oamenii de peste 30 ani deoparte. Esti minora, da?
Okay gandeste-te ai 16 sau 17, ai viitorul in fata scoala de terminat, facultate sa iti gasesti un job sa ii poti oferii copilului ceva bun, nu un viitor in care copilul stie doar de bunici si etc.
Avortul din partea mea este o solutie, si nu. Nu sunt batut in cap si nu ma gandesc doar la stadiul meu de om si de viitor parinte.
Nu poti pierde ceva ce practic nu ai avut, nu ai amintiri nu ai nimic absolut nimic. Fiind minora e mai greu cu avortul si de aceea trebuie sa suni la orice ginecologie din orasul tau astfel incat daca nu vrei sa afle parintii. Dar, da iti trebuie bani si e riscul sa nu iti faca doar avort medicamentos sa fie nevoie si de tehnica prin taiere si aspirare.
Acum daca ai fi fost violata trebuia sa pastrezi copilul, sau? Unii oameni din cretacic nu s-au dezvoltat deloc jur. Acum ar fi mult mai okay daca ai avea parinti intelegatori sa te ajute cu asta. Acum trebuie sa fi atenta, avortul la prima sarcina a ta poate provoca anumite lucruri, acelea ti le va spune medicul. O zi buna

| Ely1234567 a răspuns:

Nu am mesaje de-aia am spus sa îți faci cont pe kik

| Una222 explică (pentru Ely1234567):

Ceva nou cu m. S?

| Ely1234567 a răspuns (pentru Una222):

Unde a plecat Marius iar

| Una222 explică (pentru Ely1234567):

Habar nu am

| Ely1234567 a răspuns (pentru Una222):

De partea cui ești

| Una222 explică (pentru Ely1234567):

Nu stiu nimic de El

| Andreeush a răspuns:

Sunt împotriva avortului.

| Ely1234567 a răspuns (pentru Una222):

Ok știu eu stai liniștita

| Una222 explică (pentru Ely1234567):

Pot spune sa va Tina?

| Una222 explică (pentru Una222):

?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ăștia care ziceți să păstreze copilul, i-l creșteți voi? laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru supadeceapa):

Mi-e scârbă de oamenii ăștia. Ei dorm bine la noapte gândindu-se că "l-am salvat pe Marcel de la avort". 5 ani mai târziu, Marcel le cere bani la semafor. Ghici cine o să-l înjure și-o să-i zică să plece?

Și chiar dacă scenariul e puțin cam pesimist, din cerșit faci mai mulți bani decât din minim pe economie, unde probabil se va îndrepta și el, ca maică-sa, în cel mai bun caz.