| pactcudiavolita a întrebat:

Ce parere aveti despre dragostea la distanta?

8 răspunsuri:
| c0okie a răspuns:

Ochii care nu se vad, se uita sad
cat de mult ai tine la persoana aceea sau invers, la un moment dat apare chestia "niciodata nu esti langa mine cand am nevoie" si e greu sad... sau poate chiar sa apara altcineva si e si mai greu...

| тecнιннιlα a răspuns:

Eu sunt intr-o astfel de relatie. de aproape 2 ani. Ii greu pentru ca nu`i langa tine, nu poate sa-ti faca nimic. sa te ia in brate, sa te sarute, sa-ti aline durerea. Trebe sa treci singura peste tot si habar n`ai cf el acolo. Trebe sa ai o incredere oarba, uneori nepasare si sa-l iubesti enorm ca sa nu suferi si sa rezisti. Nu neaparat va veni altul, nu cred ca`i adevarat ca nu poti iubi asa sau ca s`ar putea sa nu mai simti ce simteai inainte, dar fiind la distanta ii mai dificil si apar intrebari de tot felul, va enervati si atunci va certati intr`una, intrati in depresie si de acolo apar gandurile ca nu-l mai iubesti, ca nu te iubeste, ca nimic nu mai are rost etc. Chiar daca asta e doar in mintea ta, crezi ca lui ii e bine, ca nu`i pasa de tine, dar daca (sti ca) te iubeste crede-ma ca simte la fel. Poate o sa consider ca`i prostesc tot ce am scris, dar eu trec prin asta si chiar daca akwm nu ne mai certam tot n`am incredere pentru ca au fost "destule" certuri si uneori (deseori) am impresia ca nimic nu mai are sens si imi vn sa las totul balta. Dar nu pot. Sti dc? Pt ca simt si chiar imi dau seama ca ma iubeste si eu il iubesc si orikat de mult ne certam. isi cere scuze si se intoarce si eu la fel. Scz ca am scris atat, dar sunt putin stresata happy. Deci mai pe scurt este greu, dar daca aceia este pers pe care o iubesti si te iubeste, nu cont dist care va desparte sau lumea rea sau orice altceva. merita sa lupti pentru asta. parerea mea :*. bb happy.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Eu personal nu am o parere foarte buna.
O persoana dintre noi doi e posibil sa plece intr-o alta tara, si dupa un timp va aparea o alta fata, un alt baiat si atunci...prietena/prietenul acela pe care l-/ai lasat/-o in urma o vei uita, nu-ti va mai pasa de ea, si chiar daca nu ar fi cazul acesta, tot ar fi intrat cineva in dubii... Oare ma inseala? Oare acum ce face? etc, etc.
Sti cum se zice...:Ochii care nu se vad, se uita.

O seara placutahappy

| Marlanu a răspuns:

Cu dragostea la distanta nu sunt de acord deloc.Am avut 3 astfel de relatii si sau terminat prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O porkarie

| statham a răspuns:

Nu incercati asa ceva o spun din propia experienta happy

| anamaria_6094 a răspuns:

Sunt intr-o relatie de acest fel de mult timp, sa nu crezi ca ochii care nu se vad se uita, este o tampenie, incearca sa vorbesti cu el la telefon, pe messinger, dar fi atenta nu fi disperata si sacaitoare, baietii urasc asta, pune-i intrebari pe un subiect comun si vorbeste sincer cu el. Spune-i de cel putin doua ori ca-l iubesti si fa-l sa-ti zica ca esti singura fata din viata lui, vei fi mai linistita.Surprindel si fa-i complimente.Adevarul este ca ai un sentiment de singuratate pentru ca nu e langa tine, nu poate sa te ia in brate, sa te sarute si sa poti sa il privesti in ochii.

| shtephie a răspuns:

Risca sa se rupa relatia!