| zanabuna a întrebat:

Ce parere aveti despre ralatiile la distanta?

22 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Pot merge, dar doar daca au o finalitate in realitate. Sa zicem cunosti pe cineva, pleaca si stii ca peste o vreme (cateva luni-1 an) veti fi din nou impreuna. Asa, cred ca pot fi mentinute, cu greu, si relatiile la distanta. Daca oamenii se indragostesc pe net, fara vreo perspectiva in a muta relatia in realitatea fizica, devine foarte greu si apasator.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ca sunt greu de intretinut.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Este o relatie cam grea dar daca exista iubire adevarata si incredere reciproca totul este okwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cand exista dragoste distanta nu conteaza.Nu e usor dar acum exista net, camere web... te poti auzi si vedea ceia ce nu e de neglijat...

| Silvia a răspuns:

E greu...nu poti sa fii alaturi de cel drag, nu poti sa il saruti, sa il tii in brate, sa il simti... e ft greustraight face
SI...nici nu sti ce face el acolo, cu cine poate fii, trebuie sa ai ft mare incredere in el.

| Psihoyounger a răspuns:

O relatie la distanta, cum au spus si ceilalti este foarte greu de mentinut, dar nu imposibila... Cand doua persoane se iubesc cu adevarat, uita ca intre ei sunt sute sau mii de kilometrii.

Dar e adevarat ca este foarte dificil sa mentii o relatie virtuala fara mangaieri, saruturi si clipe intime petrecute in doi.

Iar de multe ori, distanta decide ca o relatie nu poate continua. e dureros, dar daca nu e nicio speranta ca cei 2 vor fi impreuna si in viata reala, poate e mai bine asa decat sa se amageasca iar si iar si iar...

Deasemenea trebuie sa existe foarte multa incredre intre parteneri si trebuie mereu ca speranta ca odata vor fi impreuna, precum si focul iubirii sa fie mentinute vii.

Stiu ca poate suna ciudat ce am scris, dar asta am simtit.

Bafta!

by Psihoyounger

| Encore a răspuns:

Foarte greu...

| Crisu_8081 a răspuns:

Prietena mea cea mai buna are o relatie la distanta de 1 an si jumatate.Este trista cand nu se vede cu el, dar cand se vad...sar scantei.Depinde de intensitatea sentimentelor fiecarui partener in parte si de compormisurile ce trebuiesc facute. Majoritatea relatiilor de acest gen nu sunt reusite, insa mai exista si exceptii.Eu,una,nu cred ca as rezista.

| Andreea_7493 a răspuns:

Parerea mea este ca nu prea dureaza si este greu, cum au spus si restul'tongue

| cris82ro a răspuns:

O mare prostie!

| Andreeagen a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita!
(cred ca am zis tot k astatongue)

Răspuns utilizator avertizat
| bibydraguta a răspuns:

Este adevarat, foarte greu...si daca este iubire adevarata de la un timp distanta care este intre cele doua persoane face ca iubirea pe parcurs sa se stinga.cunosc persoane care au avut relatii la distanta si apoi s-au despartit.

| just4fun_8801 a răspuns:

Eu personal nu le inteleg rostu

| Demoiselle a răspuns:

`ochii care nu se vad se uita`...

| erika_9732 a răspuns:

Aduc numai suferinta

| DarKJoKeR a răspuns:

Eu am o relatie la distanta de 6 luni.Si e prima persoana pe care chiar o iubesc cu adevarat si pe care langa o doresc langa mine toata viata.Doar ca, intr-adevar, sunt multe dezavantaje si cu timpul devine dificil de mentinut... Te apasa multe ganduri, multe banuieli si multe temeri...As avea multe de zis pe tema asta... dar...

| scootsie a răspuns:

Vorbesti printre randuri... Te "vezi" printre randuri... Te mangai printre randuri... Dar daca se cladeste o prietenie adevarata, dainuieste...Nu se poate sa nu te intalnesti in final, in realitate cu persoana iubita, in astfel de conditii... Dragostea nu cunoaste granite, distante, este indelung rabdatoare... Daca iubesti, ai incredere.

| lulu_2700 a răspuns:

Acum traiesc acest gen de relatie pe propria-mi piele...Eu sunt in Italia de 5 luni, el inca in Romania. Ce pot sa zic, nu e usor deloc:nopti nedormite, lacrimi, dor... Dar cand dimineata ma trezesc si vorbesc cu el la telefon si imi spune ca ma iubeste si ma asteapta cat timp va fi nevoie, seara inainte sa adorm aceleasi vorbe, sincer imi face zilele extrem de frumoase! Si da, cred ca rezista o relatie la distanta daca cele 2 persoane implicate in cea relatie se iubesc, se respecta unul pe altul si sentomentele lor si au incredere unul in altul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

reci!

Răspuns utilizator avertizat
| spiagia a răspuns:

Il iubesti, te iubeste...ai incredere in el, are incredere in tine...nu esti geloasa, nu este gelos...merge.O spun din propia experienta ca poate sa mearga si chiar aceasta distanta poate face ca relatia voastra sa fie si mai profunda.Desigur sunt si cazuri unde "ochii care nu se vad se uita" dar acolo nu cred ca acolo exista iubire si incredere unul in celalalt. Uite spre exemplu eu am fost plecat ani buni departe de prietena, intr-un an 4 luni eram impreuna 8 unul departe de celalalt, dar pot sa-ti spun ca de fiecare data cand ne intalneam ne iubeam mai mult.In consecinta daca exista incredere si iubire se poate orice, chiar orice.