| AndreiAndrei1999 a întrebat:

Ce parere aveti de dragostea la distanta?

Răspuns Câştigător
| ralukutza123 a răspuns:

Greu, dar frumos! Momentele petrecute împreună chiar dacă sunt mai rare sunt și mai speciale.

| RAY a răspuns (pentru ralukutza123):

Cum poate raluka momentele petrecute cu cineva pe fb sa fie mai speciale ca real?

20 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Nu functioneaza. Am avut peste 7 astfel de relatii si toate (fie ele oricat de frumoase) s-ar sfarsit.
Daca exista o legatura puternica o sa fie foarte greu ca va vedeti rar si ca in final apare: liceu, facultate, job-ul, faptul ca trebuie sa te vezi cu familia, prietenii, lipsa banilor...
O sa fie naspa ca ea o sa aiba liber in ziua x si tu poate ai liber doar in y. Poate ea vrea sa plece la munte/mare... dar tu nu poti. Poate ea iese in oras, dar tu nu ai cum.
O sa apara suferinta ca va (probabil) iubitisi nu va puteti vedea destul de des... si in final daca unul nu se muta la celalalt in oras ca sa se rezolve problema cu distanta, in final nu o sa se ajunga nicaieri, ci poate doar la o despartire mai tragica.
Daca sti ca unul o sa poata schimba locatia pentru celalalt, atunci o sa merite, daca nu e prea mult de asteptat.
Mai bine e cu o persoana din apropiere, cu care poti iesi oricand si te poti vedea fara probleme... nu esti obligat sa astepti vacanta sau weekend-ul ca sa te vezi cu acea persoana.

| RAY a răspuns:

Sincer din propie experienta spun ca e o mare porcarie in primul rand nu-i relatie,o relatie se face in realitate nu imaginar da,in al dolea rand trebuie sa fi tampit sa crezi in cineva la distanta, gandeste-te un pic ce relatie e aia din cand in cand sa vezi pe cineva e total aiurea, da real nu poti gasi o fata sa fim seriosi, relatiile la distanta sunt o iluzie, dezamagire, timp pierdut, numa cati banii isi trebuie sa tot calatoresti in plus tu ca baiat cm poti numi o relatie fara sex, sarut, mangaieri? trezitiva la realitate

| corbulalbrosu a răspuns:

Fara viitor.

| OnuOnulică a răspuns:

Atata timp cat cei 2 se inteleg si au incredere unul in celelalt relatie cu siguranta o sa mearga.

| neutrino a răspuns:

O minciuna de relatie, cei doi nefiind capabili de o relatie normala, loco.

| T0T a răspuns:

Nu cred ca merge...Foarte greu. Si in final vei fii dezamagit de tot. Acum sfatul meu e sa faci ceea ce simti chiar daca e la distanta... Orice e posibil.

| Emilian65 a răspuns:

Dragostea la distanta nu este durabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista

| DarkAndDreary a răspuns:

Nu stiu. In cazul meu n-a mers.

| Otto2014 a răspuns:

Nu tine.

| BlaaBlaa a răspuns:

Depinde cat de bine se cunosc partenerii si mai depinde si de incredere. Un caz concret sunt parintii mei laughing, desi tata vine odata la 3 luni acasa din cauza ca lucreaza in strainatate, ei se iubesc si nu se suna ca disperatii pentru ca au incredere unul in celalat.Si asa au fost chiar si inainte sa se casatoreasca s-au vazut o luna si dupa cateva luni dupa ce s-a intors a si cerut-o si sunt bine merci de 20 ani laughing Acesta este un caz fericit, dar sunt si relatii la distanta care nu au mers.

| dana12848 a răspuns:

E ceva enervant

| Scintilla a răspuns:

Depinde cat de des se vad si ce legatura exista intre ei!

| AmaToaRea a răspuns:

Este frumoasa dar intalnirile sunt si mai frumoase happytraiti-le cat mai intens

| Cristina_Neacsu_1994 a răspuns:

Nu tine decat daca ai bani sa poti vizita foarte des persoana daca nu nu e nici o sansa ''ochii nevazuti se uita''

| ralukutza123 a răspuns:

Nu mă refeream la momentele petrecute de facebook! Din contra, momentele petrecute în realitate. Le vei pretui mult mai mult.Eu sunt intr-o relație la distanta și atunci când mă întâlnesc cu el e de vis. Am mai avut și relații cu colegi de la liceu și sincer mă plictiseam sa stau cu el bot în bot mereu. Depinde acum și de felul tău de a fi și ce vârstă ai. Am avut intr-adevăr și momente în care regretam ca e la distanta, dar asta era situația, trebuia sa mă adaptez.
E greu, chiar greu, dar nu imposibil.
Trebuie sa ai și ceva încredere în partenera și ea sa iti dovedească ca nu ai de ce sa iti faci griji, cum ca iese cu încă nu știu câte zeci de fete și sa te minta mereu.
Ar trebui sa va faceți un " program", sa va întâlniți o data la ceva timp ( 2-3 săptămâni...sau cum puteți voi).
Dacă va iubiți cu adevărat veți reuși.
Dacă nu sunt indiscreta, câți ani ai? Și cât de mare e distanta dintre voi 2 ( dacă ai o relație la distanta și nu ai pus decât o întrebare din curiozitate).

| ralukutza123 a răspuns:

Baieti* laughing

| Fridi690978 a răspuns:

In cazul meu nu a mers.e foarte greu..eu zic sa nu te implici happy timpul rezolva tot..si cine stie ce aduce viitorul daca chiar va iubiti o sa fiti impreuna mai devreme sau mai tarziu