| petitdreamer a întrebat:

Ce parere aveti despre prieteniile la distanta? dragostea la distanta? rezista? nu rezista? de ce?

20 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cred ca rezista.happy Daca exista dragoste si incredere rezista si la distantabig grinhappy

Anna
| Anna a răspuns:

Depinde de distantatongue! Eu zic ca resista, daca exista vointa, reciprocitate, incredere si multa dragoste.

| psiholoaga a răspuns:

Prieteniile, daca sunt lejere si cei doi nu s-au obisnuit sa se vada zilnic, rezista. Dragostea, e greu de spus. Depinde de fiecare in parte cat e de disponibil sa faca asta. Eu nu as putea sustine o relatie la distanta, pentru ca simt ca o legatura veritabila si profunda se creaza si prin contact fizic, apropiere de celalalt.

| andi a răspuns:

Eu stiam un proverb, ochii care nu se vad se uita...nu cred ca merge.

| beba a răspuns:

Eu cred ca rezista si asta tocmai pentru ca am fost in aceasta situatiehappy

| ghem a răspuns:

Ai pus intrebarea pentru ca probabil esti tu implicat intr o astfel de relatie, presupun. asta depinde de situatie si de fiecare din cei doi. daca tineti unul la celalalt sua va iubiti sincer si vrei sa va faceti un viitor impreuna, relatia voastra poate rezista oricarei distante si oricaror incercari. daca nu e ceva serios, ci doar ceva ca intre doi adoescenti ce nu si doresc pentru moment o relatie stabila, atunci fii sigur ca la un moment data distanta si banuielile o sa cantareasca mai mult de partea unuia din voi si relatia se va sfarsi. bine sa luam partea pozitiva a lucrurilor aici.happy sunt de parere ca distanta poate apropia mai mult 2 oameni, ii face mai curiosi si mai nerabdatori sa stie cat mai multe despre persoana de la celalalt capat al firului( de nethappy ) dar in acelasi timp ii invata si sa aiba rabdare, intelegere si sa si pretuiasa ceea ce au deja sau vor avea.
am zis si la inceput, daca esti tuimplicat intr o relatie la distanta sau poate nu stii ce sa faci, my advice is to go for it, dar mai intai fii sigur ca se merita

| Ellena a răspuns:

Poate exista dragoste la distanta (experienta propie), dar depinde extrem de mult de persoanele aflate in cauza, daca se iubesc si chiar vor ceva stabil si de lunga durata.Acest tip de relatie dureaza, dar mai trebuie si sa va intalniti ca asa...

P. S- la mine rezistawinking

| nicky a răspuns:

Exista o zicala si cred ca o sti "ochii care nu se vad se uita" sunt foarte rare cazurile in care o relatie rezista la distanta.

| eeeeeeeeee a răspuns:

Rezista.mai ales de cand exista sfantul telefon! eu stiu, pentru ca sunt "implicata" in asa ceva. dar vorbesc foarte mult la telefon.

| amberjuly a răspuns:

Adevarul e ca nu prea rezista, decat daca aveti planuri comune pentru viitorul apropiat.

| dance4life a răspuns:

Stai linistit ca rezistahappy sunt implicata intr-o astfel de relatie de 2 ani de zilehappy la fel...net,telefon...asta e, pentru inceputhappy dar rezista DOAR daca exista incredere, ambitie, dorinta, dragoste...noi deja avem planuri mari de viitorhappy e greu, ce-i drept... dar daca iti doresti cu adevarat, merita! toate cele bune, petitdreamer...winking bafta!

| mary_9593 a răspuns:

In cazul meu nu a rezistat pentru ca nu era reciprocitate... dar din kuza asta nu ma axez k nu ar functiona la tine. uneori poate fi mai frumoasa o relatie la distanta decat una de aproape.

| ale1 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie si o sa mai fiu peste putin timp.La mine a rezistat, datorita iubiri dintre noi. Daca va iubiti mult atunci o sa rezistati.Depinde si de incredere.Nu e obligatoriu sa fi obisnuit cu pers iubita. Poti sa fi zi de zi cu ea, dar daca aveti incredere si va iubiti mult de tot atunci o sa rezistati. Sper sa functioneze si la voi.Va doresc tot binele din lume si cu ajutorul lui D-zeu o sa fiti impreuna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine nu a rezistat, se saturase sa o las singura si avea dreptate, dar... trebuie sa-mi asigur un viitor lejer, lipsit de griza zilei de maine acum cat sunt tinar happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca poate sa reziste dar depinde de partenera/u/ trebuie doar sa creada in ea...

| mad a răspuns:

Nu rezista! crying

| nexteagle a răspuns:

Relatiile la distanta nu prea merg, asta o zis din experienta proprie oricat de mult am incercat sa fiu alaturi de aceea pers nu a fost bine ba era la faculta ba era plecata multi facturi. Sa fiti fericiti toti ...la toti va stralucii soarele pe strada"_

| missila a răspuns:

Doi ani de zile am cautat un raspuns despre dragostea la distanta. in cazul meu nu a rezistat happy si asta pentru ca un monictor, o discutie pe mess sau la telefon nu poate inlocui o privire o atingere. E mult mai greu sa afli adevaru despre ce simte, despre cea facut, despre tot. iar increderea oarba.in cazu asta e rara, si daca o oferi. regreti in majoritatea cazurilor) nu stiu. dar vorbesc din priviinta unui om satul

| renaa a răspuns:

Da merge.pentru k nu conteaza distanta intre el si ea
daca se iubesc, se rezolva totul! cum a spus si :"scorpio89". exista telefon. exista net
deci daca chiar se iubesc. dureaza mult mult aceasta iubire chiar daca e la distanta
important sa se iubeasca sh atat happy
mersi

| coolgirl_5402 a răspuns:

De ce nu...