| Marina_Daniela_1992 a întrebat:

Ce parere aveti despre gay? Parca ei sunt mai fericiti decat cei heterosexuali.

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ai facut un studiu sociologic cumva? Nu are nicio treaba ceea ce spui tu.

| RAY a răspuns:

Ai facut un studiu?

| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu poate sti daca in afara de faima si renumele lor deosebit de personalitati remarcabile, au avut parte si de multa fericire homosexuali celebri din toate timpurile printre care pot fi amintiti filosofii greci Aristotel si Platon, mari conducatori de imperii ca Alexandru cel Mare si Cezar, trecand prin artisti renumiti ca Leonardo Da Vinci, Michelangelo, Oscar Wilde, Marcel Proust sau Freddie Mercury, cu totii facand parte dintre cei mai importanti oameni din istorie au fost homosexuali. Daca ar fi sa ne referim strict la artistii ca Elton John sau Gerge Michael sau actrita Jodie Foster, care emana fericire prin tot ceea ce fac, s-ar putea totusi ca aprecierile sa nu fie adevarate., corecte si reale. Trebuie avut in vedere ca de regula aparentele sunt inselatoare. Probabil ca adevarul este undeva la mijloc, fiindca si ei gay-ii sunt fiinte exact la fel cu marea majoritate de persoane heterosexuale. big grin

| mihai69 a răspuns:

Păi nu de aia le zice „gay"?!? happy
Dar nu, din păcate starea de fericire nu are nicio legătură cu orientarea sexuală.

| Drimmero a răspuns:

Diversitate ca toate celelalte, nu cred ca aia sunt mai fericiti decat heterosexualii, fericirea nu consta in orientare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici o legatura orientarea sexuala cu fericirea. Mi se pare totusi amuzant ca mai peste tot persoanele gay lupta pentru dreptul de a se putea casatori cand cei hetero stau si divorteaza in prostie ori nu se casatoresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neapărat
poate așa îi vezi tu în public, dar niciodată nu știi câte certuri stau în spatele unei relații de lunga durată (asta și în cazul celor heterosexuali și și celor homosexuali)

| Pizzaislife a răspuns:

Pai nu am o parere despre ei si nu ai de unde sti doar daca faci parte din categorie