| danutzalbes a întrebat:

Ce parere aveti despre homosexualitate (L. G. T. B.)? Credeti ca ar trebui acceptati? Daca ar fi mai multi homosexuali decat heterosexuali oare ce s-ar intampla?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Eu sunt de parere ca fiecare are dreptul de a-si alege orientarea sexuala. Nu trebuie sa-i descriminam. Iar referitor la a doua intrebare - acest lucru nu se va intampla niciodata, iar daca prin absurd s-ar intampla, numarul populatiei ar scadea destul de mult.

3 răspunsuri:
| Yang a răspuns:

A mai fost pusa o intrebare ca asta acum cateva zile, si nu s-a razgandit nimeni de atunci, sunt acceptati in tacere, daca ar fi mai multi gay decat hetero m-as duce sa traiesc in alta tara ca sa pot aduce un copil pe lume si sa nu fie nevoie sa ii dau explicatia de ce 2 barbati stau impreuna, de mana, se saruta etc.Nu fac discriminare, ii tolerez, nu sunt absolut de acord cu ceea ce reprezinta, as vrea ca fiecare sa fie gay in casa sa, nu in locuri publice, nu in parc, nu in restaurant, nu la fiecare pas sa imi aminteasca de fiecare data cand ii vad ca anormalul in ziua de azi e normal

| katala a răspuns:

Am aceeasi parere ca si despre zoofilie, pedofilie, gerontofilie, etc. Toate sunt impotriva naturii. Cine nu poate trai altfel... e treba lui, dar ce are cu noi ceilalti. de ce sa fim obligati sa-i cunoastem, sa stim ca ei sunt asa cum sunt? O sa accept poate mai usor o parada gay dupa ce o sa asist la o parada a celor cu anus contra naturii. Ca tot contra naturii sunt si unii si altii. si tot bolnavi. Doar ca unii au mai multa decenta.

| Goofy77 a răspuns:

Fac parte dintre noi deci trebuie acceptati si pana la urma urmei fiecare cu alegerea lui ca este democratie si fiecare individ isi poate alege orientarea sexuala.In ceea ce priveste daca ar fi mai multi nu s-ar intampla nimic tot asa fiecare cu alegerea lui. Aceasta este doar o parere personala