| alexalx1234 a întrebat:

Ce parere aveti despre acele cupluri care nu au altceva de facut decat sa puna poze pe Facebook si pe Instagram in care sa arate cat de fericiti sunt impreuna?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lipsa de ocupatie, minte de copil, narcisisti. Nu e asa bine sa te tot lauzi in Facebook cu partenerul pentru ca intr-o buna zi altul sau alta il va fura si se duce tot. Mai bine fiecare la casa lui sa isi vada de viata nu cu lauda online.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Pune si tu ca sa iti mai treaca din indivie. E o tara libera in care fiecare poate posta ce vrea pe internet. Daca te frustreaza atat de tare poti sa nu mai urmaresti persoana, e simplu.

| Violleta2022 a răspuns:

Aceia sufera de o boala psihica!
Lipsa de atentie ii face sa posteze sute de poze, ca sa capete un amarat de like, fiindca sunt bolnavi psihic si traiesc pentru a fii bagati in seama.
Sunt oameni fara incredere pic de incredere in ei, care sufera de tulburari psihice.

Uite aici studii publicate despre boala asta:
https://e-psihiatrie.ro/......elfie-uri/

https://www.rfi.ro/stiinta-92510-studiu-oameni-selfieuri

https://www.medicaltv.ro/......tiune-4881

| Sofer a răspuns:

Nu am nicio părere. Liberi sa facă ce poze doresc.

| Dalmore a răspuns:

Treaba lor, dar cuplurile fericite pe social media pe care le-am cunoscut eu aveau mari probleme în viața reală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una rea, mă fac să plâng că nu sunt la fel de fericit ca ei ai mor de invidie.

| anamaria82726 a răspuns:

De multe ori relatia nici nu merge atat de bine pe cat vor ei sa para. Pur si simplu asa sunt unii. Sunt mai multe motive pentru care o pot face. Poate simt nevoia de atentie, poate vor sa faca pe cineva gelos etc. Doar ei stiu de ce.
Pana la urma asta e decizia lor. Pe mine nu ma deranjeaza cu nimic. Daca nu imi place ce posteaza, nu urmaresc. Simplu

| 90210 a răspuns:

Din cate am vazut multe cupluri nefericite pus multe poze pe Facebook. Toate cuplurile care faceau asta aveau probleme. Eu n-am mai postat o poza cu iubitul meu din martie 2018? Nu simt nevoia. Plus ca nici nu prea mai intru pe Facebook. Cel mult mai dau cate un check in din cand in cand si cam atat. Pe Instagram n-am mai postat o poza de vreo 6 luni.

| CosminCD a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce vrea...