| squib a întrebat:

Ce parere aveti despre homosexualitate? Sunteti pro sau contra afisarii cupurilor homosexuale printre noi? Cei care vor raspunde as vrea sa ramana strict pe acest subiect!

Răspuns Câştigător
| Artemiss a răspuns:

Nici pro nici contra...toti avem dreptul sa alegem pe cine iubim...insa cum zic si ceilalti, ar trebui sa fie discreti, nu imi place cand vad manifestari in public la persoane de acelasi sex...pare ciudat, neobisnuit...Si nu sunt de acord cu acele persoane care zic ca i-ar impusca etc...eu zic fiecare cu treaba lui...nu trebuie sa ne intereseze de altii ci de noitongue...

25 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Aici spun ca n-am nimic impotriva, dar am vazut un cluplu. mi s-a parut destul de ciudat, dar nu i-as condamna happy

| xibalba a răspuns:

Homosexualii nu sunt homosexuali de placere, ei au probleme hormonale si asa mai departe. Eu pot sa inteleg lucrul asta, pentru ca nu trebuie judecati doar la suprafata. Problema lor e una mai delicata si nu ar trebui sa ne uitam ciudat la ei. Oricum societatea in general ii marginalizeaza destul. Nu judec un om dupa orientarile lui sexuale, mi se pare o aberatie. Da, e adevarat ca nu ar fi chiar ok sa ii vedem sarutandu`se in parc (nu am vazut momentan o pereche de homo manifestandu`se pe strada), dar pana la urma... si cei hetero se saruta si nu numai in locurile publice... de ce nu ar fi drepturi egale pentru toti?

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Mie nu'mi plac...stiu ca fiecare face ce vrea dar nu sunt de acord...adica mna macar daca ar sta si ei in banca lor... da nu... ei cer sa se legalizeze casatoriile intre homosexuali si sa poata adopta si copii... ce e asta?! de parca daca nu scrie pe o foaie ca's casatoriti nu se pot whistling ...si sa adopte copii?! pai doamne fereste sa se intample asa ceva...iti dai seama ca un copil adoptat de un cuplu homosexual nu ar avea o viata normala...sa vada restul copiilor ca au mama si tata si ei au... 2 tatici dintre care unul se crede mamica rolling eyes...bine asta e parerea mea happy

| lola a răspuns:

Nu sunt nici pro nici contra. Mi se par foarte tari cei care au puterea sa recunoasca ca sunthappy
Legat de afisarea in public, nu am nimic impotrivahappy
Lucrul care nu imi place sa vad sunt 2 tipi care se saruta. Daca se pupa doar asa pe buze e ok, altfel... mi se pare cam ciudat.nu stiu de ce. Poate e chestie de obinuinta avand in vedere ca nu vad prea des.
Totusi sunt nelamurita in privinta unui lucru: de ce imi e mai usor sa vad 2 fete care se saruta decat 2 baieti?straight face

| vykkusor a răspuns:

Ce care au o orientatie gresita nu sunt vinovati ca asa sau nascut, eu de exemplu nu am nimic contra lor, fiecare face ce vrea...

| JesterRO a răspuns:

Cei care au probleme hormonale sa fie tratati.trebuie sa existe o solutie, exista leac pentru orice. Rezolvare pentru orice problema. In rest... e o lume libera dar cred ca, casatoria, adica ceva oficial pentru ei, ar fi prea mult.pentru ca dupa asta s-ar adopta si un copil. Si un copil care vede in jur numai cupluri normale ar avea mari nedumeriri. Mai tarziu se va intreba de unde a venit el? Daca l-au adoptat un cuplu de barbati se va intreba al cui e... unde e mama sa? E o distorsionare a naturii asta... daca o faci de placere ok. dar nu te casatorii frate, ca se ajunge aiurea. Pentru ce le trebuie casatorie sau doua semnaturi ca sa fie impreuna?

Ceea ce pe multi ii irita si sunt de acord cu ei, este doi barbati sarutandu-se...sa fie cei cu probleme hormonale in tabara lor... dar altii o fac pentru ca ar fi cool sau pentru ca sunt prosti si o fac din curiozitate. Un barbat care se saruta cu alt barbat... mi se pare ca...incalca toate legile barbatiei. Mi se pare ca sare peste multe trasaturi ce-l caracterizeaza ca mascul. E aberant...

Altceva... daca doua femei se saruta e ok, daca doi barbati o fac, nu e ok. Femeile sunt femei, barbatii sunt barbati. Se pare ca ei uita asta, noi nu. Fetele sa zicem ca sunt firi tandre si emotionale etc. si s-ar potrivi pentru a se desfasura... dar nu a se casatori, de asemenea. Am spus de ce mai sus...

Cam asta cred eu...

| Instinkt a răspuns:

Sunt complet contra pentru ca dumnezeu a lasat pe lume un barbat si o femeie nu un barbart si un travestit dc Dumnezeu nu a lasat asa ceva pe pamant eu unu nu-s de acord cu asa ceva

| snepy a răspuns:

Suntem liberi sa facem ce vrem, daca ei sunt homosexuali, sau ele sunt lesbience, nu avem de ce sa ii judecam

| ellene a răspuns:

Nu am nimic cu homosexualii, e treaba lor ce fac, insa atat timp cat nu e in vazul lumii. Nu mi-ar place sa merg pe strada sa vad cum se "ling" diferite cupluri de acelasi sex... daca stau bine sa ma gandesc nici astia hetero nu "dau bine" cand se saruta si se pipapie pe strada... dar de gay ce sa mai zicem... N-au decat, sa se iubeasca, sa se plimbe de mana, sa isi dea cate un pupic inocent laughing, dar nu mai mult.AA...si nu in fata copiilor, ca ar fi un exemplu foarte prost, parerea mea.

| gabriela_7862 a răspuns:

Am impresia ca homosexualii sunt mai liberi in exprimare, mai exhibitionisti decat noi toti la un loc, de asta nu-mi place sa-i vad manifestandu-se in public.

| pepenerosu a răspuns:

Nu-mi plac, mai ales cand se afiseaza in public, si faptul ca se mandresc cu asta, nici macar noi nu avem o parada a indragostitilor de exemplu! bine ca ei au o parada a homosexualilor.sunt de-a dreptul penibili.si in al doilea rand nu mi se pare normal ca un barbat sa fie impreuna cu un barbat.nu e firesc. femeia e facuta pentru barbat, si vice versa.

| www a răspuns:

Nu mi se pare nimic in neregula. Daca sunt gay/lesbiene sa fie. Dar mi se pare oribil sa fi travestit/a.

| pinkpanther_4414 a răspuns:

Nu am nimic cu ei atata timp cat nu se fataiesc pe strada tinandu-se de mana si sarutandu-se.Ca sincer nu stiu cui i-ar placea sa vada 2 baieti sarutandu-se...Cat timp nu se afiseaza si pastreaza lucrul asta pentru intimitate treaba lor, fiecare cu gusturile lui

| rox a răspuns:

Nu-s nici pro nici contrahappy pentru ca nu-mi prea pasabig grin si nu vad ca m-ar afecta pe mine sau pe oricare altcineva care nu fac parte din categoria asta. sau ca m-ar multumi. Fiecare e liber in exprimare in felu' sau.happy so keep goinghappy

| aney a răspuns:

Nu am nimic contra lor. Ba mai mult, as fi de acord sa umble printre noi in copie, fara probleme. Dar... fara gesturi de tandrete, sau sexuale...asta as tolera-o mai greu

| I'm just me a răspuns:

Eu nu sunt nici pro nici contra, nu putem sa ii condamnam pentru asta. E treaba lorbig grin

| traumatizaNtu a răspuns:

Atata vreme cat nu ma mai ciupesc de fund, poa sa faca ce vor.

| squib explică:

Multe din raspunsurile voastre sunt adevarate, pentru ca sincera sa fiu nici eu nu sunt de acord cu unele chestii pe care le fac cuplurile homosexuale, insa sunt destul de deschisa in privinta asta, din simplul motiv ca am amici care sunt bisexuali, homosexuali, insa sunt numai fete.Cum a spus si lola, imi este mult mai usor sa accept doua fete impreuna decat doi baieti, insa nu judec pe nimeni si fiecare om are dreptul la libera exprimarehappy

| squib explică:

@vykkusor :eu personal nu as numi homsexualitatea ceva gresit, pur si simplu este ceea ce ei simt, asa s-au nascut si asa vor muri.Cum a spus si ellene nu sunt de acord cu unele chestii pe care homosexualii le fac, insa am invatat sa fiu mult mai deschisa pentru simplul fapt ca am prieteni homosexuali, mai exact cupluri de fete.

| grigorutz a răspuns:

Eu, personal sunt CLAR CONTRA. Chiar zilele astea ma uitam pe MTV la exposed si am vazut un cuplu de homosexuali care se lingeau in gura...scuze de exprimare da' ala nu era sarut, in fine vreau sa spun ca nu am mai mancat in ziua aia de greata ce mi s-a facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fac discriminari in nici o directie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare are viata lui..si fiecare isi traieste viata cum vrea...si cu cine vrea.nimeni nu trebuie sa judece.noi trebuie sa ne vedem de viata noastra..si sa nu criticam pe nimeni..nu suntem noi in masura sa criticam si sa judecam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi as putea spune ca ambele.pro:pentru ca oricine e liber sa aleaga ce face si contra:pentru ca ar fi cam nasol sa vezi peste tot un el cu un alt el pupandu-sehappy

| tzuria79 a răspuns:

Eu sunt PRO, pe nimeni nu ar trebui sa deranjeze cum isi traieste altul viata.

| silvius1734 a răspuns:

Iti raspund tot printr-o intrebare: Dumnezeu pe cine a facut : pe Adam si Eva sau pe Adam si Evan?