| Andreiu68 a întrebat:

Ce parere aveti despre :,, Nu putem fii impreuma deoarece suntem din acelasi cartier, am copilarit impreuna". Am fost refuzat de nenumarate ori pe chestia asta.

6 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Pai si ce treaba are una cu alta? Cunosc cazuri de prieteni din copilarie care au ajuns sa se indragosteasca unul de altul si sa aiba relatii solide, de durata. Eu una consider ca prietenia care s-a transformat in dragoste in timp are tendinta sa dureze sa fie o legatura mult mai puternica decat daca ai avea relatie cu unul care il cunosti de cateva luni. Fiindca el te cunoaste foarte bine, stie ce iti place si ce nu stie ce te face fericita. Numai sa ti impartaseasca sentimentele si celalalt si sa nu te vada numai ca pe un frate. Atunci nu prea ai ce face fiindca n ai cum sa faci pe cineva sa te iubeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah? Care e logica in asta? Daca ati copilarit impreuna, ce?

| Andreiu68 explică (pentru anonim_4396):

Nu vad nici eu nimic in asta. Numai niste scuze ieftine sau motiv de refuz

| Eduard196 a răspuns:

Nu esti destul de atragator prietene. Astea sunt doar motive de suprafata in spatele carora se afla lipsa de atractie dau atractia insuficienta pe care o manifesti

| Mada1920 a răspuns:

Sunt doar pretexte, au preferat in loc sa-ti spuna ca nu te plac, nu esti pe gustul lor ca "nu putem fi impreuna pentru ca am copilarit impreuna"

| Mandreiv a răspuns:

Nu esti suficient de interesant pentru persoanele respective si acesta a fost modul elegant de a iti spune. Nu conteaza locul, nu conteaza trecutul daca cineva te place si vrea sa fie cu tine astfel de lucruri pot constitui un avantaj doar daca prin a fi cu tine nu se refera la friendzone.