| XM4 a întrebat:

Ce parere aveti despre prezervativele Mondos de la Lidl?
12 prezervative la 10 lei cutia. Sunt serioase? merita sa le incerc? Mai bine mai pun 2 lei si stiu sigur ca am siguranta Durex.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Toate prezervativele au omologare de calitate, durex nu e cel mai bun dintre toate pentru ca orice prezervativ protejeaza 96% impotriva boliilor sexuale

suntserios
| suntserios a răspuns:

Durex sunt de departe cele mai bune prezervative care se comercializeaza in Romania.

| Mussette a răspuns:

Le poti incerca si ne zici si noua cum sunt. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te zgarci daca iti doresti o viata sexuala fara batai de cap. Floseste durex.

| PeFuga a răspuns:

Daca le folosesti corect, nu cred ca ai motive sa te temi. Ele sunt oricum testate inainte sa apara pe piata, asa ca daca ar fi fost foarte proaste nu le mai gaseai pe raft. happy
Cand am zis sa folosesti corect prezervativul am vrut sa spun:
1. Ai grija unde si cum il tii pana ce il folosesti (sa nu fie expus la soare/caldura, sa nu il tii in portofel sau in buzunarul de la spate unde se poate freca si astfel rupe)
2. Asigura-te ca este marimea potrivita
3. Foloseste unul singur pentru o partida de sex (niciodata 2 prezervative unul peste altul)
4. Ai grija sa nu fie expirat
5. Pune-l corect (tii cu degetele rezervorul din varful prezervativului pana ce acesta este rulat complet pe penisul in erectie, abia apoi dai drumul rezervorului)
6. Adauga lubrifiant (cumparat separat) daca este nevoie!

| Futhakari a răspuns:

Daca toti folosesc durex inseamna ca e bun, doar ca trebuie sa alegi tu care ti se protriveste si ati place