| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile cu diferenta mare de varsta? (17-27 mai exact)

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca fata este mai mica este super bine. Pina la urma ce conteaza citi ani ai, conteaza cum te simti, de citi ani te simti. Poti avea si 60 de ani daca arati si poti de 30 nu vad care este problema.Si daca tu esti tipa si ai 17 ani, pai nu e nimic grav, esti tinara asa ca poti incerca. Daca nu merge aia e, ai toata viata in fata, pina la 50 de ani incolo tot sa ai barbati.Si sti ce este? Nu te lua dupa nimeni, fa tu singura ce simti.Si stii de ce? Pt ca daca nu faci ce simti si ce poti face, mereu vei avea ceva in urma, ceva parerei de rau, mereu te vei intreba oare cum ar fi fost, oare ce ar fi fost daca ai fi facut acel lucru. Daca il faci si iese bine asta e, daca nu iese bine o sa treaca, se va uita si tot bine o sa fie.Niciodata nu vei avea regrete.Bine asta daca nu te omoara ala cu bataia, desi nu vad sa fie cazul, ca esti o fata dezghetata.Asa daca o sa eviti si zici a nu fac, sau asculti sfatul mai stiu eu cui ca nu i-a mers lui sau ei bine mereu vei avea chiar si o urma de regret.Ba mai mult daca vei avea esecuri cu altii poate de virsta ta cum te indeamna unii pe aici, sa vezi atunci regrete ca n-ai facut ceva cind ai avut ocazia. Apoi fiecare relatie, fiecare persoana este diferita deci daca mie mi-a mers prost asta nu e regula ca asa o sa mearga si la tine.Deci parerea mea este sa faci ce simti si ce crezi tu. Dupa cum am zis nu vor exista pareri de rau, iar greselile se vor uita.Bafta

| jessikz0r a răspuns (pentru relian):

Fara regreeeeeeteeeeeeeeeeee! Dai'nainte :*. Cred ca-i cel mai bun sfat primit, Reliane, mersi!

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă este înțelegere, restul nu mai ai importanță.
Nu ne băgm la fiert să vedem care este mai crud!
Pa, pa.

| Ofiintă a răspuns:

Cat timp exista intelegere si iubire, e totul in regula!

| EnvyU a răspuns:

Au dreptate cei care au raspuns, in afara de faza cu iubirea nu are varsta, 1 2 3 si HAHAHAHAHA. Eu iti recomand sa faci ce au facut si vor face restul fetelor, lasa-te dusa de val, o sa te doara putin(asta daca esti inca virgina) dar o sa iti placa, apoi o sa plangi nitel si apoi o sa intalnesti pe altu happy

| mimiwewem a răspuns:

Cred că persoana cu 17 ani v-a pune mult suflet în relație.Și v-a suferi mult. Deci. nu sunt de acord.
Vârsta nu contează!

| neutrino a răspuns:

Proasta. Ea nu poate fi decat o fetita dusa cu sorcova, iar el, un mascul ce nu este in stare sa cucereasca o femeie. Moralitatea lui este cel putin indoielnica.

| h3r a răspuns:

Pedofilie, copile naive.

| jessikz0r a răspuns (pentru h3r):

Daca mi-e drag? Ce dracu pot sa fac?

| h3r a răspuns (pentru jessikz0r):

Și lui o să-i fie drag după gratii...
Nimeni de vârsta lui nu vrea ceva serios cu o copilă(pentru el), nu ți-e drag crede-mă, doar ai impresia că îți este.

| jessikz0r a răspuns (pentru h3r):

sad si probabil ai dreptate...

| h3r a răspuns (pentru jessikz0r):

Nu mai crede în tot ce spun alții, poate nici în mine nu trebuie să crezi deoarece nu mă cunoști.
Însă un lucru e cert, nu vrea nimic serios cu tine, deoarece el nu este un bărbat serios.

| Felys a răspuns:

Nu prea sunt grozave, o sa realizezi intr-un final ca nu e bine

| Cristiann25 a răspuns:

Nu isi au rostul pentru ca mai devreme sau mai tarziu se vor termina.Trebuie sa ai un iubit de varsta ta (cu maxim 5 ani mai mare ca si asa e mult)! O sa iti dai seama peste cativa ani cand o sa te maturizezi ca am avut dreptate cu ce am scris aici.E o pierdere de timp pentru ca aceste relatii nu au viitor.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Puţin cam exagerat, dar contează să te înţelegi, restul nu contează prea mult.
Te pup!

| Violente a răspuns:

Este strict problema ta ceea ce alegi, doar tu vei suporta consecințele.
Ascultă-ți inima cu o ureche și mintea cu o ureche, nu te pripi, dacă simți că îl iubești, dacă este dragoste reciprocă, respect reciproc și fidelitate, atunci nu te mai interesează nimic altceva DECAT EL!

| AleXisAleXis a răspuns:

Eu zic ca extremele se atrag. Daca se iubesc si merge totul bine, de ce nu?
Iubirea nu are varsta.

| tlaura a răspuns:

Nu e prea bine big grin

| Adde29 a răspuns:

Buna!
E cam aiurea, dar daca se iubesc, nu am nimic impotriva.Cunosc o fata care are 19 si prietenul ei 37 (dar nu arata batran). Si mereu ma intreb ce poate vedea acel baiat (barbat de fapt), la o fata de 19 ani? Cand poate sa gaseasca una, mai de varsta lui cu mult mai multa experienta?!
Ea acum vrea sa scape de el, sa se desparta de el, dar nu vrea el, practic ii cam zice ce sa faca(sa nu iasa in oras, sa nu iasa cu anumiti baieti, sa nu stea cu nu stiu cine, etc).
Daca tu esti cea care are 17 ani si prietenul tau 27, sper sa nu se intample ca la fata de care am zis mai sus. Adica sa nu mai poti sa te desparti de el sau sa-ti spuna el ce sa faci, etc
Deci...in general nu-mi plac relatiile de genul asta, dar depinde si de persoane.
Pa, pa! happywinking

| jessikz0r a răspuns (pentru Adde29):

Si mie mi-e ca un tata, ma ajuta, ma invata, dar niciodata nu mi-a interzis, imi spune sa-mi traiesc viata ca mai apoi sa n-am regrete, sa fac ce simt... si nah nu cred c-ar fi genul care sa nu mai pot scapa de el.Iti multumesc de sfat :**

| Kinezuu a răspuns:

Nu sunt in regula