| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile dintre o femeie si un barbat cand exista o diferenta de varsta de 34 de ani intre ei doi?

Răspuns Câştigător
| 38499388seby29 a răspuns:

Nebunie sau iubire, .aceasta e intrebarea? daca e iubirea care va unit trebuie sa nu uiti,... e fantastic! doar ca exista conditi sa nu uiti ca persoana care e mai invarsta va fi si mai invarsta si tu cand vei dori ceva sau ma rog... batraneata va, va fi cea mai mare bariera a exprimari voastre, a iubiri dintre voi unul fata de altul...
raspuns .gandeste cat esti pregatit sa oferi ca sa ai ce doresti?! doar tu vei putea sati raspunzi singur la aceasta intrebare a ta! si nu fa greseli ia-ti timp sa te gandesti bine si apoi decidete! prietenul tau TPU(seby)

si inca ceva poporul omenirea nu vede bine lucrurile acestea! asta pentru tine, asa ca sa stii.ai gj de tine si viata ta!

21 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Este evident o relatie bazata pe interese!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Chrlie Chaplin = el 56, ea 18! = 3 copii superbi!, apoi, Ilie Nastase, Renee Angelil+ Celine Dion, Cristian Topescu, Tariceanu, Iri+Moni, etc, etc,... iti spun ceva?! Se poate comenta mult, dar, este evident ca unde sunt si sentimente, si respect, si intelegere si toleranta, merge! Nu am uitat de bani si statut, dar sunt o parte din ecuatie!

| Linda a răspuns:

Eu am niste cunostinte, ea are 35 iar el 65, sunt de 16 ani impreuna, au fetita de 15 super draguta dar nu sunt fericiti. Traiesc vieti destul de separate.

luciana
| luciana a răspuns:

Este caraghios sa vezi un bosorog cu mainile tremurande, cu pungi de cearcane mari la ochi, cu carnea atarnanda pe burta sau barbie, careia si gura ii miroase ca dintii i se clatina si sunt galbeni si miros urat de atata nicotina, cu o fetiscana sorcovita ce numai dumnealui se lauda cu asa achizitie...; eu cred ca isi bate joc de el mama natura, cred ca ii fileaza o lampa, sau ca trebuia demult sa intre in vreun ospiciu. Sau poat fi si invers : el un tinerel fara de bani, dar vanator de o partida bine instarita, si ea, o grasana cu carnea tremuranda, cu laba gastii sub ochi, disgratioasa, fumand tigara dupa tigata, dar el " indragostit lulea " de banii ei... E caraghios si nu ma va convinge nimeni ca asta e dragoste curata si nu interesata... Wau, mi-e greata, ma sufoc, ptiu..., intarata-i drace si faca lumea ce o vrea ea...

| oz a răspuns:

Este foarte greu...imposibil sa nu existe dicutii pe tema asta in cuplu sau in afara lui.Pana la urma traim intr-o societate.

| Cryssy a răspuns:

Se zice ca dragostea nu tine cont de varsta..dar..totusi e cam mare diferenta. happy

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu m-ar incanta o astfel de relatie decat cand voi avea eu 54 de ani si voi vrea sa fiu cu una de 20. Dar cine stie, nici atunci...

| stephie21 a răspuns:

Daca relatia se bazeaza pe dragoste pura si nevinovata nu trebuie sa-ti pese de parerile celor din jur, pentru ca totul este ok! Ce conteaza ca fata are 20 de ani, iar el 54 de ani sau chiar mai mult. conteaza doar ca tu sa te simti iubita, implinita, respectata, fericita, sa te simti in siguranta alaturi de el, ce conteaza gura lumii?

| adyth a răspuns:

O. O dar de ce s'ar uita o tanara domnisoara la un boshorog? doar daca e vorba de niste "interese"

| albastrel a răspuns:

Mai...eu cred ca dragostea nu tine cont de varsta!

| bluerose a răspuns:

Dragostea nu tine cont de varsta, da nici chiar asa... happy

| den a răspuns:

Daca unu din ei are bani.se explica... daca nu.eu cred ca e iubire laughing

| carlita_4462 a răspuns:

Nu conteaza varsta

| renault a răspuns:

Dragostea nu tine cont de varsta dar nu stiu ce sa zic cand ajungeti mai batrani!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sant rataciti cu totul intr-un vis frumos care se va incheia cu un cosmar.cu un thriller.iti spun eu ca asa am mintit o fata mai mica cu 8 ani decat mine. cu; dragostea nu are varsta.ba are.si eu m-am convins. iar ea s-a spanzurat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspund si eu... iubire? poate, dar ar fi ca o iubire din povesti, neconditionata cand ei doi traiesc numai pentru ei, nu vad nu aud barfele din jur, caci stii bine asa-s oamenii imediat ce le dai motiv barfesc. Da, poate fi iubire dare atat de rara, de frumoasa in puritatea ei, dar poate fi si nebunie din partea ambilor parteneri sau un alt motiv, meschin si rece interesul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...se poate avea o relatie la orice varsta...eu stiu ca dragostea nu tine cont de varsta daca este dragoste si intelegere... dar totusi este o dif cam mare de varsta... dar niciodata nu se stie si niciodata nu spune niciodatabig grin

| Rrrretarded a răspuns:

Uhm...gen irinel si monica... daca se iubesc nu e nicio problema

| bebe_7919 a răspuns:

Eu sunt de parere ca este vb doar de interes... unele fete sunt atrase de barbati mai maturi decat ele pentru ca au nevoie de protectie, de maturitate... dar hai sa fim seriosi, eu cred ca astea sunt doar de suprafata.eu nu am auzit niciodata ca o tanara fata sa se cupleze cu unu mai mare decat ea, acesta fiind necunoscut in lumea mass-media etc.sincer eu nu am auzit...am auzit doar de tipe venite din necunoscut si cuplate cu oameni cunoscuti.gen moni si iri. barbatii mai invarsta prostesc fetele naive. iar femeile aflate la o varsta destul de are,"fraieresc"baietii, promitandu-le luna de pe cer...asta e romania in care traim.

| eu2008tu a răspuns:

Draga noastra DianaLucaFisan, dianaioanafisanphotographer, dianapheonix sau ce nume ti-ai mai pus, ai uitat sa ne spui ca barbatul cu 34 de ani mai mare ca tine ii fusese concubin mamei tale, lucru care complica mult raspunsurile. Ai uitat, de asemenea, sa ne spui ca, desi te-ai maritat intre timp, relatia cu batranelul continua sub diverse aspecte, centrate in principal pe verzisori. In aceste conditii, raspunsul nu poate fi decat... uauu! Aschia nu sare departe de trunchi, iar lupul parul-si schimba, dar naravul ba! Dar vei sti exact raspunsul peste ani, cand sotul ti se va incurca cu o tinerica minora, pe care o va cumpara la fel ca pe tine.

| john_9199 a răspuns:

Veche intrebarea, dar m-a incitat fiindca sunt intr-o situatie de acest fel. Doar ca eu sunt barbatul, iar intre noi sunt doar vreo 20 de anisori. In schimb, nu-mi mai permit s-o scot in lume, deja prietenii rad pe la colturi. Ce mai stii de cei doi? M-ar bucura sa aflu daca relatia mai merge, poate ar fi un imbold si pentru noi.