| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile la distanta? Credeti ca pot rezista?

42 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă nu dispare curând distanţa, dispare relaţia.
Relaţiile la distanţă nu pot rezista multă vreme.
Că or fi câteva excepţii, acelea au doar rol de-a confirma regula.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cryss, aia nu e relaţie chiar la distanţă.
Relaţii la distanţă este un termen cam relativist, drept e şi-asta, dar prin asta se înţelege că distanţa dintre ei este de minim 400-500 de km şi se văd... nu ştiu... o dată pe lună sau chiar mai rar.
Aşa, că vă vedeţi o dată pe săptămână şi că după 3 ani urmează să vă mutaţi împreună... ei, aia nu-i chiar distanţa.
Spor!

| Bacemi a răspuns:

Rezista daca reusesti sa pastrezi constant interesul si nu ai remuscari. De obicei e nevoie si sa te vezi cat de repede se poate cu partenerul. Daca astepti prea mult dispare orice interes.

NOname
| NOname a răspuns:

Mai greu. Depinde cat timp va exista acea distanta intre cei doi.winking day dreaming

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pot rezista dacă cei doi chiar se iubesc şi nu e doar o joacă pe moment.

| catthshshshs a răspuns:

Din proprie experienta iti spun ca nu rezista.
E mai bine sa ai pe cineva mai aproape, decat sa te scufunzi in indoieli si sa te gandesti oare ce face celalalt.

| missbee a răspuns:

Sunt frumoase. foarte frumoase. dar, dureroase.
şi nu, nu rezistă. ştiu ce zic.

| Pho3nix a răspuns:

In general nu rezista. Depinde.
Dar mai sunt si cateva exceptii.
Oricum, e greu.

| Hombre a răspuns:

Nu rezista, pana la urma cel mai la indemana este ce e mai aproape.

| madagascar a răspuns:

Eu cred ca la distanta nu exista iubire, daca unul dintre ei alege sa plece la munca fara celalalt e o mare prostie, daca e ceva grav gen razboi sau calamitate naturala da, dar cand doi oameni decid sa faca chesti diferite de genul eu am o afacere aici tu muncesti in alta tara nu exista iubirea adevarata, doar interes comun, iubirea uneste nu desparte.si daca doi oameni se iubesc pornesc in viata cu un tel comun.

| OanaG a răspuns:

Da! Daca exista incredere normal!

| Ana a răspuns:

Da, daca exista iubire si incredere, dc nu

| cristina a răspuns:

Daca exista iubire respect si incredere din partea ambilor
da rezista... daca nu in niciun caz

| Georgiana_4310 a răspuns:

Eu cred ca rezista, daca exista iubire. Daca esti sigur ca persoana iubita, chiar daca e departe, e cu gandul la tine si abia asteapta sa va intalniti, e ok.

| chrystyna a răspuns:

Bineinteles ca pot rezista.Eu am o astfel de relatie, de 1 an si 2 luni. Unde e iubire, incredere, comunicare, rezista. E dureros intr-adevar dorul de cel iubit, insa stii ca vine la tine, te mai duci tu la el, speri ca va veni de tot in tara cat mai curand, etc.Bine,ca eu nu exclud posibilitatea ca el acolo sa ma insele vreodata, insa atata tp cat nu aflu, nu da semne care sa-l dea de gol, imi arata iubire la fel de mult, e ok.Stii cum e,"daca e sa ma minti, macar minte-ma frumos". Am incredere in el si pana acum nu a calcat stramb, asa ca nu vad de ce n-ar rezista o astfel de relatie.

| cryss_1476 a răspuns:

Da eu spun drept ca exista sanse ca ea sa reziste. o spun din proprie experienta! sunt de 3 ani impeuna cu iubitul meu si pot spune ca avem o relatie la distanta, el fiind din alt oras. ne intalnim aproape in fiecare saptamana, iar acum urmeaza sa ne mutam impreuna la mine in oras. In concluzie, daca exista iubire, poate rezista!

| max_4494 a răspuns:

Atata timp cat exista iubire da.Este vorba si de vointa de a trece peste tot ce sta in calea fericirii tale.Si mai trebuie si multa rabdare. Oricum reletiile de acest gen sunt pentru cei cu un suflet mare si cu caractere pe masura.

| IuliaAle a răspuns:

Dragii mei, m-am convins si eu ca nu rezista...

| paula90 a răspuns:

Unele da unele nu, si eu traiesc o relatie la distanta, si ne vedem foooaaarte rar dar inca mai rezistam, asa ne certam mai putin ca vb doar pe telefon si pe net, deci putem sa spunem ca si da dar si nu, depinde de persoane si de sentimente.

| gabitza_6878 a răspuns:

Inainte ziceam ca da.acum mi-am schimbat parerea

| cornel a răspuns:

Dahappy prietena mea locuieste in craiova si eu in slatinahappy si ne inteleg foarte binehappy

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Eu am avut o relatie la distanta, inainte credeam ca daca doua persoane se iubesc distanta nu conteaza, insa acum sincer nu mai cred in relatiile la distanta. Putine relatii la distanta rezista, e nevoie de foarte multa incredere si iubire.

| Robert_2672 a răspuns:

Aproximativ 80% din relatiile la distanta nu rezista.

| cornculapte a răspuns:

Nu cred. Ce pot sa spun... il astept pe Fat-Frumos pe cal alb sa-mi demonstreze contrariul. Sau mai bine nu. Mai bine ma lipsesc de relatii la distanta.
Sa fim realisti, ce rost are o relatie la distanta? Ca va vedeti o data pe luna sau mai putin - aia nu mai e relatie deja. Daca va iubiti intr-adevar atat de tare, e normal sa faci un sacrificiu si sa te muti aproape de partenerul tau. Rezista o relatie la distanta. Termenul relativ e insa... timpul. Cat timp rezista? O zi? O saptamana? O luna? Un an? Eu n-as merge atat de departe.

| voice a răspuns:

Depinde de relatie sa stiitongue a mea rezista si inca foarte bine

| Adelina_2192 a răspuns:

Depinde de la relatie la relatie, daca exista intr-adevar sentimente puternice, maturitate din partea amandurora si daca macar tine legatura de cateva ori pe saptamana este foarte posibil sa reziste!

| rvr a răspuns:

Eu zic ca da dk chiar te iubeste poate sa treaca ani si iubrea fata de tine ramane neschimbata. daca te iubeste da rezit daca nu nu

| niko_3882 a răspuns:

Niciodata.acolo nu-i incredere.ptr ca el nu stie ce faci u si u nu stii ce face el asa ca va faceti de kp aman2 apai ce iub e aia.si intr-un final va plictisiti de gandul am pr la dist.si faceti stop la rel,

| IrxnIroxyI a răspuns:

Doar daca aveti foarte mare incredere unul in celalalt

| Missin`you` a răspuns:

Cu sigurantsa nu!happy